Wiemy już kto odpowiada za Gothic Remake

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 12 Marzec 2021
  • Komentuj 0

Kiedyś to było, teraz to nie ma, prawda? Nie do końca, ale nostalgia to mocna używka z którą trzeba uważać. Niektórzy się na niej przejechali, innym sprawnie wyszło jej wykorzystanie podczas odnawiania leciwych produkcji. Jak będzie w przypadku Gothica? Pierwsze demo Gothic Remake wzbudziło wiele emocji – głównie sprzecznych. Od tamtego czasu upłynęło jednak w Khorinis sporo wody, więc pora na pewne nowości.

Alkimia Interactive stworzy Gothic Remake

THQ Nordic wyda Gothic Remake, ale odnowioną wersję kultowego cRPG-a od Piranha Bytes stworzy zupełnie ktoś inny. Do tej pory projektem zajmowało się THQ Nordic Barcelona Studio, które przeszło restrukturyzację, zatrudnia nowych pracowników i ostatecznie ewoluuje w Alkimia Interactive.

Potwierdzono również, że prace nad Gothic Remake trwają w najlepsze, nie ma większych opóźnień, a efekty starań zobaczymy w najbliższych miesiącach. Wiemy również, że studio nie zamierza poprzestawać jedynie na Gothicu i pragnie dostarczyć nam wysokiej jakości gry fabularnej. Niemniej większość osób pewnie i tak zainteresowana jest przede wszystkim Gothic Remake.

Niestety, nie znamy daty premiery, a do tego nic nie wskazuje na to, abyśmy wrócili do Khorinis w tym roku. Kolonia górnicza będzie zatem musiała jeszcze trochę wytrzymać bez nas.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze