Poznajcie Historię Kolonii!

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 03 Sierpień 2022
  • Komentuj 1

Serię Gothic kocha się lub się jej nienawidzi. Nikt jednak nie zaprzeczy, że przynajmniej dwie jej pierwsze części cieszą się w Polsce ogromną popularnością. Nie dziwne więc, że powstaje wiele fanowskich projektów, mających rozbudować świat stworzony przez Piranha Bytes. Jednym z nich jest właśnie Historia Kolonii!

Poznajcie niezwykły projekt o nazwie Historia Kolonii

Historia Kolonii to próba przeniesienia kultowego świata na rozgrywkę wieloosobową. Projekt oparty jest o tryb Roleplay w klimacie Gothic 1, w której zamiast Bezimiennego bohatera odegracie stworzoną przez siebie postać.  To Wy decydujecie o losach swojego bohatera i jego drodze w Górniczej Dolinie. Fabuła powstaje dzięki kreatywności innych graczy, zespołowi Mistrzów Gry i dynamicznemu, otaczającemu światu. Nie musicie więc bać się o liniowość, bo w zamiast otrzymacie cały czas ewoluującą opowieść.

W ramach projektu ekipa przebudowała Kolonię Karną z Gothic 1. Lokacje zostały wiernie rozbudowane, a także dodano dodatkowe tereny do odkrycia. Aby przetrwać w tym surowym świecie, Wasza postać musi nauczyć się bronić. Atrybuty i umiejętności mogą być ulepszone poprzez Punkty Nauki, które otrzymać można za czas spędzony na serwerze.

Historia Kolonii jest pisana przez graczy - oprócz codziennego odgrywania ról, istnieją różne wydarzenia rozgrywające się na bieżąco. Czy to plagi szczurów, ataki orków, rojące się gniazda pełzaczy, czy zagadki w starożytnych ruinach? Świat Górniczej Doliny stoi przed Wami otworem!

Ważna rzecz, aby zagrać w Historię Kolonii, wymagana jest kopia gry Gothic 2: Noc Kruka, zainstalowany klient Gothic 2 Online oraz paczka serwerowa, dostępna na dedykowanym serwerze Discord, gdzie znajdziecie również poradnik instalacji. Po więcej informacji odsyłam na stronę projektu.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze