Wiedźmin kręcony na zamku Ogrodzieniec

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 09 Kwiecień 2019
  • Komentuj 0

Wiele wody Wisła przelała nim kolejny Wiedźmin wrócił do domu - do Polski. Wygląda na to, że wreszcie po 17 latach, drugie podejście do serialu o Geralcie z Rivii zaprowadzi bohatera w rodzime strony. Plotki od samego rana rozgrzewał post z reddita, ale oficjalne potwierdzenie przyszło szybciej niż się spodziewaliśmy. Witaj Geralt w zamku Ogrodzieniec!

Ogrodzieńskie ruiny prawdopodobnie stanowić będą scenerię dla Bitwy o Sodden lub murów Wiedźmińskiej Szkoły Wilka - Kaer Morhen. Na tę pierwszą opcję wskazuje usunięty już post na Instagramie Therici Wilson-Read, która zagra czarodziejkę Sabrinę Glevissig z Ard Carraigh. Relacja z Polski dotyczyła aktorów, których postacie uczestniczyły w tym ważnym wydarzeniu, w tym również Anny Shaffer grającej Triss Merigold.

O tym, że to faktycznie Ogrodzieniec stanie się planem filmowym świadczyło natomiast kilka innych wskazówek, w tym jedna bardzo stara, bo mająda ponad rok. Tło na Twitterze naszej ulubionej informatorki, Lauren S. Hissrich, to nic innego jak właśnie czarno-białe zdjęcie ruin Ogrodzieńca. Do tego zdjęcie to wisi tam od ostatniej podróży Lauren do Polski, skąd przywiozła wiele inspiracji. Sama Lauren również wstawiła na Instagrama zdjęcie, pokazujące widok z samolotu z wymownym podpisem.

Pewność, że Ogrodzieniec zostanie nowym Kaer Morhen (lub inną loakcją) zyskaliśmy przez przypadkowanego spacerowicza i zjazd ekipy filmowej. Zamek został zamknięty dla zwiedzających pod pretekstem prac remontowych, a pod zamkiem już stoi flota samochodów oznaczonych jako "WW EKIPA FILMOWA", z agregatami i sprzętem oraz firma cateringowa, a miedzy ścianami przeciągnięte są kable.

Do tej pory Wiedźmin Netflixa powstawał na Węgrzech i Wyspach Kanaryjskich, ale od dzisiaj przez 3 dni to wieś Podzamcze i śląski zamek staną są sercem planu filmowego. Możliwe, że to nie jedyna lokacja jaką odwiedzi ekipa serialowa w naszym kraju, narazie jednak możemy spodziewać się wielku przecieków, bo wokół zamku można spokojnie się poruszać i robić foty. Nic tylko czekać, aż jakiś fan rzuci nam kilka ujęć! Reddit wiedźmiński wrze!

Ogrodzieniec trip

[Źródła: instagram.com, reddit.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze