Viper trafi do Final Fantasy XIV

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 24 Październik 2023
  • Komentuj 0

SQUARE ENIX ujawniło zupełnie nowe informacje na temat Dawntrail, najnowszego, piątego dodatku do cieszącego się uznaniem krytyków MMO FINAL FANTASY XIV Online, którego premiera zaplanowana jest na lato 2024 roku.

Viper trafi do Final Fantasy XIV

Główną wiadomością jest ogłoszenie pierwszej nowej profesji, która pojawi się w Dawntrail: władającej dwoma ostrzami klasy — Viper. Informację ujawnił producent i reżyser Naoki Yoshida podczas swojego wystąpienia na FINAL FANTASY XIV Fan Festival 2023 w Londynie, wraz z nowym zwiastunem pokazującym Wojownika Światła w akcji jako okrutnego wojownika walczącego na krótkim dystansie.

Podczas prezentacji ogłoszono również nową serię rajdów sojuszu zaplanowaną na cykl zawartości 7.x: Echoes of Vana'diel — serii będącej crossoverem z FINAL FANTASY XI. Nowe rozszerzenie przyniesie mnóstwo nowej zawartości, w tym zwiększony limit poziomów, wiele nowych profesji, rozległe nowe obszary, nowe sojusznicze plemiona, nowe dungeony i nową podstawową zawartość bitewną, taką jak FATE, polowania, poszukiwania skarbów i zadania poboczne, a także wiele więcej.

Oprócz tych funkcji Dawntrail wprowadzi pierwszą aktualizację graficzną zarówno dla postaci, jak i świata. Yoshida ujawnił również nowe szczegóły dotyczące zawartości, której gracze mogą oczekiwać w serii 6.x, przygotowując się do premiery Dawntrail. Ujawniono crossover questline z FINAL FANTASY XVI zatytułowany "The Path Infernal", a wyczekiwana atrakcja inspirowana Fall Guys — Gold Saucer — zostanie oficjalnie udostępniona 31 października w ramach aktualizacji 6.51.

Zgodnie z ogłoszeniem na Fan Festival 2023 w Las Vegas, otwarta beta Final Fantasy XIV Online w wersji na konsole Xbox Series X|S ma wystartować między połową stycznia a lutym 2024 roku. Przed oficjalną premierą wiosną 2024 r. gracze na konsolach z rodziny Xbox będą mogli po raz pierwszy doświadczyć cudów Eorzei w tej cyfrowej wersji, a także cieszyć się obsługą 4K na Xbox Series X. Więcej szczegółów zostanie udostępnionych wkrótce.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze