Uważajcie na fałszywki ze Steama!

  • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
  • Opublikowano: 02 Sierpień 2018
  • Komentuj 2

Valve ogłosiło jakiś czas temu, że zmienia swoją politykę dotyczącą gier znajdujących się na Steamie. Nie będzie już agresywnej moderacji i firma podejmie odpowiednie kroki tylko wtedy, gdy dany tytuł okaże się nielegalny lub związany będzie bezpośrednio z trollowaniem. Na efekty nie trzeba było długo czekać – platforma zasypana została grami, które oszukują graczy.

Za przykład posłuży nam tytuł Climber, który aktualnie nie jest już dostępny na Steamie. Niemniej podczas jego egzystencji na platformie Valve, zdołał sporo namieszać. Okazało się bowiem, że produkcja oferowała rzadkie przedmioty z Dota 2.

W omawianym przypadku mowa o Dragonclaw Hook, czyli niedostępnym już normalnie do zdobycia, legendarnie rzadkim przedmiocie dla postaci Pudge z Dota 2. Jedyny sposób na zgarnięcie tego unikatu to odkupienie go od innego gracza, przy czym cena dochodzi nawet do 800 dolarów.

Problem w tym, że gra Climber pozwalała zdobyć podróbkę Dragonclaw Hook. Autorzy gry skopiowali wizerunek przedmiotu i na markecie Steam wykorzystali nawet logo Dota 2, aby całość sprawiała wrażenie prawdziwej. W ten sposób zasypali Marketplace podróbkami, których nawet nie można było użyć w grze MOBA od Valve.

Twórcy Climber, KIRILL_KILLER34 oraz The Team A, mają na swoim koncie również inną grę, Space Vomit. Tak jak poprzedni tytuł, tak i ten dostępny jest w Early Accessie za jednego dolara. Co jednak oferuje? Szybki sposób na wbicie setek tysięcy osiągnięć na Steamie.

To nie jedyne przypadki. Podobna akcja miała miejsce w Team Fortress 2 czy CS:GO, do których również podrabiano przedmioty, aby się szybko wzbogacić. Miejmy nadzieję, że Valve szybko zareaguje na ten proceder, a Wy uważajcie, co kupujecie i z kim handlujecie.

[Źródło: Reddit, PC Gamer, Steam]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze