Komisja naciska Valve

  • Autor: Mateusz Łysoń
  • Opublikowano: 08 Październik 2016
  • Komentuj 5

Sprawa skórek jeszcze się nie zakończyła

Sprawa skórek jeszcze się nie zakończyła

Nastały ciężkie czasy dla Valve. Komisja Hazardowa Stanu Waszyngton wezwała właścicieli platformy Steam do zrobienia wszystkiego, co konieczne w celu zablokowania możliwości wymiany skinów z CS: GO. Decyzja komisji oznacza, że Valve musi raz na zawsze skończyć współpracę z jakimikolwiek stronami hazardowymi, które nie są regulowane i stanowią lwią część czarnego rynku skinami. Komisja twierdzi, że problem by nie istniał, gdyby producent gry zakazał działalności takim podmiotom.
''Skórki'' pochodzące z Counter-Strike: Global Offensive, są używane jako środek płatniczy w nielegalnym hazardzie na stronach osób trzecich. Transakcje zazwyczaj są finalizowane dzięki platformie Steam firmy Valve. Każda z nielegalnych stron posiada konta Steam, które umożliwiają działanie hazardowemu systemu.
W odpowiedzi na zapytanie redaktora PcGamera Doug Lombardi z Valve odwołał się do ''Aktualizacji Wymian w Grach'' z lipca, które oświadcza, że używanie Steama jako pośrednika wymian jest zakazane przez regulamin. Dodaje również, że ciągle podejmowane są działania co do ponad 40-stu stron, które do tej pory nie ustosunkowały się do regulaminu.

Czy będzie to koniec najlepszego systemu hazardowego w histori?

Czy oznacza to koniec najlepszego systemu biznesowego Valve?

Do ustosunkowania lub podjęcia odpowiednich kroków wobec zarzutów komisji firma Newella ma czas do 14 października. Brak jakiejkolwiek reakcji spowoduje, że cała sprawa trafi na drogę sądową. Mogłoby się wydawać, że głośno o hazardzie skinami zrobiło się od ujawnienia powiązania kilku youtuberów z jednym z portali, przez co komisja hazardowa postanowiła dokładnie przyjrzeć się tematowi. Tak naprawdę zainteresowała się ona systemem skórek firmy Valve już w lutym tego roku. Ciągle w internecie działa wiele stron, które umożliwiają zamiane skórek na punkty W sieci ciągle działa wiele stron, które umożliwiają zamianę skórek na punkty Pomimo tego, że właściciele platformy Steam oficjalnie walczą ze stronami hazardowymi, to nie jest to wystarczające dla komisji, której decyzja może zaboleć ogromną rzeszę  graczy. Możemy jedynie spekulować jak potoczą się sprawy, a oczekiwanie na 14-ego października i następny krok Valve, możemy umilić sobie nowymi skrzynkami zawierającymi graffiti, którymi możecie cieszyć się od wczoraj. [źródło: pcgamer.com, vg247.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze