USS Colorado sterowane padem od Xboxa 360

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 21 Marzec 2018
  • Komentuj 4

USS Colorado to najnowsza łódź podwodna amerykańskiej marynarki. Ważący 7800 ton potwór o długości 115 metrów do sterowania niektórymi elementami wyposażenia korzysta z pada od Xboxa 360.

7800 ton nie rozglądnie się bez pada od Xboxa 360

Rakiety Tomahawk, kilka wyrzutni torped i specjalne miejsce dla nurków sił specjalnych mają zapewnić USS Colorado dominację w głębinach oceanu. Amerykanie jednak chcą ciąć koszta i przy okazji ułatwić nowej załodze szkolenie w obsłudze tego behemota.

Do tej pory US Navy wydawała ponad 50 tysięcy dolarów na specjalny joystick, którym załoga operowała peryskopem, ale z tym koniec. Od teraz, na najnowszej łodzi podwodnej amerykańskiej marynarki do obsługi masztu używany będzie pad od Xboxa 360, czyli od konsoli, która światło dzienne ujrzała w 2005 roku.

A czemu nie pad od Xboxa One? Za drogi?

Porównywać ceny chyba nie trzeba, pad od Xboxa to koszt mniejszy niż 100 złotych, więc oszczędność tylko na tym elemencie sięga ponad 150 tysięcy złotych. Przy koszcie budowy USS Colorado sięgającym 2,7 miliarda dolarów nie wydaje się to jakąś znaczącą kwotą, ale szybkość z jaką młodzi marynarze uczą się obsługi masztu jest tego warta. 

Sekretarz Marynarki Richard V. Spencer, a więc cywilny zwierzchnik US Navy, tak mówi o nowej zabawce amerykanów:

Dzisiejszy świat wymaga podwodnych platform zaprojektowanych aby dominowały w szerokim spektrum regionalnych i przybrzeżnych misji i jestem pewien, że Colorado będzie z dumą służyć w obronie interesów naszego państwa przez nadchodzące dekady.

Taka siła, a bez pada od starej konsoli nie wypełni wszystkich zleconych jej zadań. I co, dalej gry to tylko ''rozrywka dla dzieci''?

Marynarze powinni poczuć się jak w domu

[źródło: usatoday.comkotaku.com.au]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze