Halo: The Master Chief Collection - PC Trailer

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 13 Marzec 2019
  • Komentuj 1

Może i u nas Halo nie jest powalająco popularną serią, ale nie można odmówić Chiefowi ogromnego wpływu na gatunek sci-fi. Bardzo długo czekalismy na możliwość odpalenia serii na komputerach osobistych i wreszcie doczekaliśmy się konkretnych informacji.

Microsoft zadbał o część swoich graczy nie posiadających konsoli Xbox i sprowadza na blaszaki pełną kolekcję najlepszych cześci Halo, w tym : Halo: Combat Evolved Anniversary, Halo 2: Anniversary, Halo 3 i Halo 4.

Mimo tego, że Microsoft posiada własny sklep, nie zamierzają pozbawić fanów wyboru, a tym bardziej nie zanosi się na wyłączność dla Epic Games. Gigant zdecydowanie nie musi korzystac z tak kontrowersyjnych środków, bo i finansowo wyjdzie na tym dużo lepiej pozwalając każdemu zainteresowanemu serią graczowi zapoznać się ze starszymi tytułami za pośrednictwem Steama. The Master Chief Collection pojawi się oczywiście na Windows Store, ale zdecydowanie krok w stronę Steama to dobry krok.

Co więcej, wygląda na to, że Microsoft traktuje ten port bardzo poważnie, o czym zapewnia nas przypisanie do prac nad nim dwóch kolejnych zespołów deweloperskich. Oprócz twórców gry z 343 Industries, nad płynnym przejściem gier Halo na PC pracują również Splash Damage i Ruffian Games.

Miło wiedzieć, że dostaniemy produkt w pełni dostosowany do grania myszką i klawiaturą. Do gier zaimplementowane zostanie zbudowane od zera sterowanie, ale nic nie stoi na przeszkodzie podłączeniu pada.

Pojawi się też multiplayer, który może mocno konkurować z innymi tytułami online, jako że jest to wręcz podstawa tej serii. Oczywiście kampanie fabularne również są warte ogrania, choćby dla samej muzyki, ale głównie dla poznania kultowych bohaterów jak Chief czy Cortana.

Gry nie pojawią się jednak ''na raz''. Będą dystrybuowane w kolejności, a pierwszy na PC pojawi się tytuł Halo: Reach, który posiadacze Xbox Pass otrzymają za darmo.

Premiera Halo: The Master Chief Collection zaplanowana jest jeszcze na ten rok, ale nie znamy dokładnej daty. Fani Halo, którzy czekali na to ponad 10 lat, zalewają Microsoft pozytywnymi komentarzami. Wygląda więc na to, że w końcu ktoś tu zaczął słuchać społeczności. To jak, zagracie w kultowego ex-exclusiva dla Xboxa?

[Źródło:spidersweb, youtube]

 

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze