Usługa EA Access

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 01 Sierpień 2014
  • Komentuj 4

EA-Access

Electronic Arts wprowadza na rynek własną usługę pod nazwą Access, która w zamian za miesięczne opłaty pozwoli użytkownikom Xboxów cieszyć się większością gier AAA spod znaku EA. Co z Playstation 4? Właściciele tej konsoli lepiej niech nie wstrzymują oddechu czekając na EA Access.  Jak na razie wiadomo ile dostęp do EA Access będzie kosztował w krajach zachodnich. Za miesięczną możliwość korzystania z nowego tworu EA amerykanie będą musieli wysupłać 4.99 $ (około 3 funtów w Anglii), roczny abonament ma wynieść 29,99$ ( 18 brytyjskich funtów). Za tą cenę będziecie mogli zagrać w takie produkcje jak FIFA 14, Madden NFL 25 czy Battlefield 4 tak długo jak trwać będzie Wasza subskrypcja. Kolejnym ukłonem w kierunku użytkowników Access mają być 10% zniżki jakie otrzymają oni na większość dodatków do gier spod znaku EA, które będą chcieli ściągnąć na swojego Xboxa One. Tytułów ma pojawić się znacznie więcej, jednak już te 3 wymienione przeze mnie gry kosztowałby Was około 100$. Jeśli więc porównać stosunek ceny do korzyści rachunek wydaje się prosty  - 100$ to koszt 3 letniej subskrypcji w EA Access podczas trwania której będziecie mogli zagrać nie tylko w te 3 produkcje.

access582

Nie bez znaczenia dla wielu będzie również możliwość wcześniejszego dostępu do nadchodzących hitów jak FIFA 15, NBA LIVE 15, a nawet Dragon Age: Inquisition. Ale usługa, choć wielu wyda się to dziwne, nie zostanie wprowadzona na konsolach spod znaku Sony. ''Oceniliśmy co oferuje subskrypcja w EA Access i zdecydowaliśmy że nie przynosi ona takich wartości jakie oczekują użytkownicy PlayStation'' powiedział portalowi Eurogamer rzecznik Sony. ''Członkostwo w programie PlayStation Plus podwoiło się odkąd wypuściliśmy na rynek PS4, co pokazuje, że gracze w teg typu projektach szukają wielu usług dostępnych na wiele urządzeń przy niskiej cenie''  czytamy dalej. Sony-PS4-Event-PredicitionsZdaniem Sony żądanie od fanów kolejnych 5 dolarów za dostęp do usługi spod znaku jednego wydawcy jest złym pomysłem. Choć oczywiście nigdzie nie jest napisane, że Sony nie zmieni w pewnym momencie zdania. Najpewniej będzie to zależało od popularności nowej usługi EA. Jeśli okaże się, że gracze zakochali się w EA Access to nie widzę żadnego powodu dla którego właściciele PS4 nie mieli również dostać możliwości dołączenia do nowego projektu EA. Na razie jest to jednak kwestia na przyszłość, a jak będzie to czas pokaże.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze