Ujawniono polskie RPG o komorniku

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 20 Październik 2022
  • Komentuj 0

W 2023 r. na PC zadebiutuje REPO MAN, napędzana intrygującą historią komornicza gra RPG, która osadzona jest w alternatywnym świecie secesji, neonów i konspiracji. Twórcy stawiają nacisk głównie na fabułę oraz unikalną stylistykę. Rozgrywka zaoferuje m.in. rozbudowane dialogi, negocjacje, eksplorację, walkę, a także elementy znane z gier skradankowych i karcianych – połączone w ramach formuły otwartego świata. REPO MAN trafi później też na konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S.

Ujawniono polskie RPG o komorniku

Nowa gra jest tworzona przez warszawskie Achara Studios, czyli niezależny zespół twórców, który koncentruje się na tytułach skupionych na narracji i wysokiej klasy level designie. REPO MAN powstaje na silniku Unreal Engine 5. Wydawcą gry będzie firma Games Box S.A., która należy do grupy Ultimate Games S.A.

Projekt Achara Studios to fabularna gra RPG z widokiem z pierwszej osoby, nastawiona na rozgrywkę dla pojedynczego gracza. Rozgrywka koncentruje się na dialogach, śledztwie, negocjacjach i odpowiednim zarządzaniu czasem. Choć REPO MAN jest napędzany przede wszystkim rozbudowaną i wielowątkową fabułą, to gra zaoferuje też m.in. elementy skradanki, karcianki, walki i eksploracji.

Gracz wciela się w Arthura Newsteada, komornika znajdującego się na poważnym zakręcie życiowym, który niespodziewanie sam popada w wielkie długi. Los wypycha go ze świata korporacyjnej arystokracji i zmusza do powrotu do rodzinnego miasteczka San Alma. Newstead mierzy się nie tylko z koniecznością regularnego spłacania długu, ale też z tajemniczymi zdarzeniami i intrygami, które narastają z tygodnia na tydzień.

Twórcy proponują unikalną oprawę graficzną – z motywami nawiązującymi m.in. do secesyjnego stylu. Specyficzny charakter gry podkreśla oryginalna ścieżka dźwiękowa, która połączy różne gatunki, w tym np. synthwave, fado, muzykę etniczną i symfoniczną.

Jak zapowiada wydawca, już w I kwartale 2023 r. na PC wydane zostanie demo gry, które da przedsmak tego, czym finalnie będzie REPO MAN.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze