Tydzień w polskich grach #4

  • Autor: Michał Hawełka
  • Opublikowano: 09 Wrzesień 2018
  • Komentuj 1

Na wstępie muszę was ostrzec - zapowiada się najbiedniejszy jak do tej pory odcinek Tygodnia w polskich grach. Przez ostatnie 7 dni nie działo się niestety zbyt wiele. Po PAX West nie dostaliśmy zbyt wiele nowych informacji na temat rodzimych produkcji. Dlatego też przygotujcie się na naprawdę skondensowaną dawkę informacji.

My Brother Rabbit z datą premiery

My Brother Rabbit, ciekawie zapowiadająca się przygodówka od studia Artifex Mundi z Katowic, otrzymało datę premiery. W produkcję zagramy już wkrótce, bo 21 września na wszystkich liczących się platformach (czyli PC, XONE, PS4 i Switch). Z okazji ogłoszenia daty premiery dostaliśmy też nowy trailer, który tylko zdaje się potwierdzać to czego się spodziewaliśmy - gra będzie wyglądała niezwykle estetycznie i opowie nam emocjonalną historię. Pozamy tutaj losy rodzeństwa, które udaje się do świata baśni. Jeśli doliczyć do tego świetną muzykę Arkadiusza Reikowskiego (tworzył muzykę m.in. do Observera czy Layers of Fear) to My Brother Rabbit zapowiada się na jedną z ciekawszych premier września. I tak, jestem świadomy, że we wrześniu wychodzi bardzo dużo wysokobudżetowych produkcji.

My Memory of Us w pudełku

Pozostajemy w klimatach wciągających historii, tym razem jednak z krainy baśni zmierzamy do mrocznych czasów supremacji morderczych robotów. O przygodówce My Memory of Us od Juggler Games już w tym cyklu przynajmniej raz wspominałem, teraz tylko przypomnę że gra mimo futurystycznego settingu mocno ma bazować na getcie rodem z drugiej wojny światowej. Wspominałem też, że głównym narratorem produkcji będzie Sir Patrick Stewart (Profesor X, Kapitan Pickard). Teraz doczekaliśmy się kolejnej informacji - jak podaje portal graczpospolita.pl My Memory of Us ukaże się nie tylko w wersji cyfrowej, ale również w pudełku za sprawą Cenegi. To jednak będzie dostępne tylko na PC i PlayStation 4. Jeśli mam być szczery, to znając styl graficzny jaki ma prezentować gra, to bardzo chętnie zobaczył bym takie pudełko na swojej półce!

Car Mechanic Simulator na konsolach jeszcze nie teraz

Car Mechanic Simulator 2018 to jedna z najlepiej się sprzedających polskich gier w ostatnim czasie. To już trzecia część serii od studia Red Dot Games. Do tej pory produkcja była jednak kojarzona wyłącznie z PC, ale choć minął już rok od premiery, to cały czas są plany na wersję konsolową. Ta miała pojawić się jeszcze w tym roku, ale data premiery została przesunięta na styczeń 2019. Standardowo jako powód wydawca, firma PlayWay, podaje potrzebę dopracowania produkcji. To jednak nie jedyna informacja związana z konsolową edycją CMS2018. Okazuje się że ta będzie również dostępna w wersji pudełkowej zarówno na XONE jak i na PS4.

Polskie premiery tygodnia:

  • Slice, Dice & Rice (Switch) - jedyną "większą" polską premierą ubiegłego tygodnia była premiera dwuwymiarowej bijatyki Slice, Dice & Rice na konsolę Nintendo Switch. Jeśli nic wam ten tytuł nie mówi, to warto rzucić okiem, bo jest to całkiem ciekawa, osadzona w japońskich klimatach bijatyka. Produkcja DojoGames wyróżnia się tym, że w przeciwieństwie do większości bijatyk nie mamy tutaj paska zdrowia. Cała rozgrywka sprowadza się do próby wyprowadzenia jednego, morderczego ciosu. Możemy tutaj grać zarówno solo, jak i w lokalnym lub sieciowym multi.

 

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze