Twórcy BioWare otrzymali Order of Canada

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 28 Grudzień 2018
  • Komentuj 1

O BioWare wiele można powiedzieć. W ostatnich latach firmie nie wiedzie się najlepiej i opinie o niej są raczej mieszane (żeby nie napisać negatywne), niemniej nikt nie odmówi deweloperom ogromnego wpływu na branżę gier wideo. Zwłaszcza, jeśli chodzi o warstwę fabularną – zdecydowanie są mistrzami w opowiadaniu historii. Nawet, jeśli ich aktualna kondycja nie zachwyca. Kanada zaś postanowiła wyróżnić założycieli tego studia w sposób iście wyjątkowy.

Ray Muzyka oraz Greg Zeschuk założyli BioWare w Edmonton w 1995 roku, krótko po tym, jak oboje ukończyli szkołę medyczną. Ich pierwsza gra, Shattered Steel, odniosła spory sukces, niemniej bądźmy szczerzy – BioWare zawdzięcza swoją legendę Baldur’s Gate.

Potem było różnie, ale zapominać o serii Mass Effect nie można, o dwóch fantastycznych grach z uniwersum Gwiezdnych Wojen również. Do tego mamy i Dragon Age, budzące mieszane uczucia, ale mające swoich fanów. Nikt raczej nie zaprzeczy, że BioWare miało spory udział i wkład w branżę gier komputerowych. Teraz czekamy na Anthem, które określane jest, jako ”być-lub-nie-być” studia.

Nie tylko gracze doceniają studio. Greg Zeschuk oraz Ray Muzyka zostali wyróżnieni w unikalny sposób przez Kanadę – stali się członkami Order of Canada, czyli specjalnego systemu honorowania zasłużonych jednostek dla kraju. Otrzymali również odpowiednie odznaczenie w postaci orderu. Jest to sytuacja o tyle wyjątkowa, że rzadko się zdarza, aby twórcy gier komputerowych zostali w taki sposób wyróżnieni.

Warto również dodać tutaj, że Greg Zeschuk oraz Ray Muzyka opuścili BioWare w 2012 roku, czyli po pięciu latach od kiedy studio zostało kupione przez Electronic Arts. Dzisiaj żaden z nich nie zajmuje się grami, ale oboje wspierają innowacyjne projekty oraz pomagają przy działalnościach charytatywnych.

Serdecznie gratulacje za w pełni zasłużone wyróżnienie.

[Źródło: CBC, PC Gamer, Twitter]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze