Twórca Counter Strike'a oficjalnie oskarżony

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 08 Luty 2018
  • Komentuj 2

W zeszłym tygodniu dotarła do nas wiadomość, że współtwórca Counter Strike'a został zatrzymany przez policję jako podejrzany w sprawie popełnienia przestępstwa na tle seksualnym wobec nieletniego. Dziś wiemy, że Jess Cliffe jest oskarżony o skorzystanie z usług szesnastoletniej prostytutki.

Nad głową Cliffe'a zbierają się czarne chmury, a jego sprawa jest bardzo poważna. Prokuratura z hrabstwa King oficjalnie oskarżyła Cliffe'a o przestępstwo seksualne z udziałem nieletniej prostytuki oraz o nagranie stosunku wbrew woli dziewczyny. Cliffe miał kilkakrotnie skorzystać z usług dziewczyny między kwietniem a czerwcem zeszłego roku, płacąc dziewczynie zidentyfikowanej jedynie jako ''AC'' 300 dolarów za godzinę spotkania. 

Cliffe ma spore kłopoty

Współtwórca Counter Strike dziewczynę znalazł za pomocą strony internetowej przeznaczonej dla dorosłych i zgodnie z tym, co mówi jego prawnik, Cliffe nigdy nie szukał kontaktu z nieletnim. Sama AC mówi, że nie wie czy Cliffe zdawał sobie sprawę z jej wieku, ale oskarża go o nagranie jednego z ich spotkań wbrew jej woli. W pewnym momencie dziewczyna chciała zwrócić uwagę, że nielegalnym jest posiadanie dziecięcej pornografi, ale zrezygnowała z tego, bo bała się przeciwstawić oskarżonemu z powodu swoich małych rozmiarów i strachu o własne życie.

Co teraz grozi Cliffe'owi? Stan Waszyngton, gdzie doszło do czynu, takie sprawy traktuje poważnie. Nie ma znaczenia, czy stosunek odbył się za zgodą nieletniego - każda płatność za seks z osobą niepełnoletnią jest przestępstwem. Póki co, Cliffe przesiaduje w areszcie, jego sprawa trafi na wokandę 25. lutego, kaucja została wyznaczona na 150 tysięcy dolarów.

Na szczęście scena Counter Strike nie powinna ucierpieć

[źródło: arstechnica.comapp.leg.wa.gov]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze