Twitch przebija CNN!

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 19 Luty 2018
  • Komentuj 3

W 2017 roku CNN średnio przyciągał przed ekrany 783 tysiące widzów. Wyniki Twitcha za styczeń 2018 jasno pokazują, że wielkimi krokami zbliża się w mediach zmiana warty.

Benjamin Schachter, analityk pracujący dla Macquarie Capital, przez cały poprzedni rok zbierał dane dotyczące oglądalności Twitcha i porównał je z wynikami, jakie serwis osiągnął w styczniu 2018. Wynika z nich, że w zeszłym miesiącu, należącemu do Amazona Twitchowi udało się przyciągnąć średnio (średnio!) 962 tysiące ludzi. Czasem było ich mniej, czasem więcej, ale liczby nie kłamią - Twitcha oglądało w styczniu 2018 prawie milion osób dziennie. 

Twitch contra CNN

Tymczasem średnia oglądalność CNN, czyli najlepiej znanej telewizji informacyjnej na świecie, za cały 2017 rok wyniosła około 783 tysięcy widzów. Twitch okazał się też lepszy od innego giganta amerykańskiej telewizji - stacji MSNBC, która osiągnęła w 2017 średnią oglądalność wynoszącą 885 tysięcy widzów. Lepszy okazał się  Fox News Channel oraz sportowy ESPN, oba kanały przyciągnęły średnio 1,5 miliona widzów.

Według przytoczonych przez Schatera danych wynika jeszcze, że Twitch bardzo szybko zdobywa nową widownię. Kiedy porównamy styczeń 2017 ze styczniem 2018 to średnia ilość widzów zwiększyła się o 22%.

A jakie streamy Wy najchętniej oglądacie?

Analityk zwraca uwagę na jeszcze jedną rzecz - mniej niż połowa z 10 najchętniej oglądanych gier na Twitchu ze stycznia 2017 znalazło się w zestawieniu za styczeń 2018. Duży wpływ na to miał wybuch popularności battle royalów, w szczególności takich gier jak PUBG i Fortnite, które w zeszłym roku pozamiatały konkurencję. 

Chyba nie trzeba być analitykiem branżowym, żeby przewidzieć dalszy wzrost oglądalności Twitcha w nadchodzących latach, a esport będzie jednym z głównych motorów napędowych dla serwisu. Widać inwestycja Amazona, który kupił Twitcha w 2014 roku za 970 milionów dolarów, powinna się szybko zwrócić. 

[źródło: streetinsider.com, businessinsider.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze