Twitch będzie sprzedawał gry

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 29 Marzec 2017
  • Komentuj 4

Usługa ma ruszyć w tym tygodniu

Usługa ma ruszyć w tym tygodniu

Do tej pory na Twitcha wchodziliśmy, żeby oglądać gry, ale w serwisie szykuje się sporo zmian. Jeszcze w tym tygodniu pojawią się tam gry... ale na sprzedaż! Steam będzie miał kłopot? Twitcha mało komu trzeba przedstawiać. Największa platforma do streamowania na świecie gromadzi przed ekranami komputerów miliony ludzi z każdego zakątka globu, którzy oglądają swoich ulubionych twórców w przekazach na żywo. Teraz, oprócz samej rozrywki, na Twitchu kupicie także gry. Program Twitch Games Commerce może pojawić się w serwisie w każdym momencie, może to być dziś, może jutro, ale, jak informuje portal Techcrunch.com, na pewno nastąpi to jeszcze w tym tygodniu. Na razie oferta obejmuje 50 tytułów takich jak Ghost Recon: Wildlands, Minecraft, Tyranny, Firewatch czy For Honor, ale ma ona stale się rozszerzać. Co wydaje się bardzo ważne - dzięki kupowaniu gier od Twitcha będziecie także wspierać swoich ulubionych streamerów. Ci, którzy będą mieli podpisaną z Twitchem umowę na udział w programie, mogą liczyć na 5% zysków ze sprzedanych gier na ich kanale. Więcej sprzedanych gier = więcej pieniędzy dla streamera, choć nie ma mowy o ukrywaniu czegokolwiek - widzowie będą wiedzieli, że konkretny streamer należy do tego programu. Wydawca/deweloper zgarnie 70% sumy, reszta prawdopodobnie trafi bezpośrednio do Twitcha. Na razie rozliczać się będzie można tylko w amerykańskich dolarach, ale w przyszłości ma pojawić się także wsparcie dla innych walut. Gierki, które kupicie, będą czekały na Was w apce Twitcha na Waszym komputerze, wystarczy w nią wejść i cieszyć się grą. Proste? Proste!

Procent ze sprzedaży trafia do streamera

Procent ze sprzedaży trafia do streamera

Zawsze jednak musi być jakieś ''ale''. Powstaje obawa, że streamerzy zaczną grać w gry, które potencjalnie przyniosą im największy zysk, a nie te, które po prostu najbardziej im się podobają i które najchętniej ogląda ich publika. ''Wielu naszych streamerów chce żyć, robiąc to, co kochają najbardziej'' niejako tłumaczy wiceszef Twitcha Matt McCloskey. Nie ma co ukrywać, że sprzedający gry Twitch może okazać się całkiem realną konkurencją dla miłościwie panującego nam Steama. W końcu nie na darmo Amazon wywalił ponad miliard dolarów na zakup Twitcha w 2014 roku.

Konkurencja wśród sprzedawców to zawsze dobra wiadomość dla gracza

Konkurencja wśród sprzedawców to zawsze dobra wiadomość dla gracza

[źródło: app.twitch.tv, mcvuk.com, ibtimes.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze