Tryb dla graczy startuje!

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 17 Styczeń 2017
  • Komentuj 3

Optymalizowanie gier, zwiększenie wydajności... bajka to, czy realna poprawa jakości grania?

Optymalizowanie gier, zwiększenie wydajności... bajka to, czy realna poprawa jakości grania?

Windows 10 od początku swojego żywota był wciskany siłą na nasze blaszaki. ''Najlepszy'' Windows w historii ma być idealnym narzędziem dla graczy i wspierać słabsze komputery w obsłudze tytułów z większymi wymaganiami. Microsoft korzysta w tym celu z wielu dostępnych zasobów, w tym Beama, przejętą rok temu platformę do streamowania.

Beam został przejęty w tamtym roku, by w tym ułatwić graczom strumieniowanie

Beam został przejęty w tamtym roku, by w tym ułatwić graczom strumieniowanie

Oficjalnie ''Dziesiątka'' zajmuje drugie miejsce popularności (mimo agresywnej polityki wprowadzania go na nasze komputery, najpopularniejszym systemem jest win7), jednak Microsoft twardo walczy o to, by najnowszy Windows był uznawany za najbardziej przyjazny graczom. Z tego powodu od dłuższego czasu zapowiadano wsparcie w postaci Game Moda. Teraz tryb ten został potwierdzony i wchodzi w fazę testów.

Ułatwienia nie tylko dla PC, ale i dla użytkowników Xbox

Ułatwienia nie tylko dla PC, ale i dla użytkowników Xbox

Aby móc sprawdzić działanie trybu dla graczy trzeba jednak zapisać się do Windows Insider. Uczestnicy programu mogą przetestować Game Mode pod warunkiem, że zainstalują nie zawsze stabilną wersję beta ''Dziesiątki''. Mike Ybarra, szef Xbox, oraz dyrektor programistów giganta z Redmond Lawrence Hryb, znany lepiej jako Major Nelson, zgodnie potwierdzają, że usprawnienia dla graczy mają być duże zarówno w kwestii wydajności jak i współpracy firm. Transmitowanie gier z Xboxa ma być o wiele prostsze i szybsze dzięki integracji Game Mode z Xbox Live. Jak dokładnie ma działać tryb do grania na komputerze? Przede wszystkim wyłączając procesy działające w tle, tym samym dając priorytet odpalonemu tytułowi. Dla każdej gry (ze wszystkich platform, nie tylko Windows Store) można przypisać osobno Game Moda. Tryb ma za zadanie optymalizować pracę gier poprzez zmniejszenie obciążenia na procesorze i procesorze graficznym. Mówiąc krótko, wszystko inne się nie liczy, kiedy odpalacie grę. Dzięki temu będzie ona płynniej działać.

Obsługa Trybu Gry ma być prosta

Obsługa Trybu Gry ma być prosta

Oprócz tego ma się poprawić metoda wyszukiwania graczy do wspólnej zabawy. Kluby dostaną nowe opcję tworzenia grup. Na oficjalnej stronie Xboxa możemy wyłapać też informacje o stopniowym wprowadzaniu zmian, nawet dla zapisanych do Windows Insider.
„Uczestnicy programu Windows Insider zobaczą pierwsze elementy wizualne Trybu Gry jeszcze w tym tygodniu, a w kolejnych wersjach także jego pełną funkcjonalność”.
Ruszają więc pierwsze testy Trybu Gier, ale do pełnego wdrożenia jeszcze daleka droga. Jak przyjmie się wśród graczy narzędzie przeznaczone specjalnie dla nich? Zobaczymy, kiedy już będzie w zasięgu większości chętnych. [źródło: news.xbox.com, bit-tech.net, balcerzak.gadzetomania.pl, bgr.com, windowscentral.com, windows10update.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze