The Waylanders na Kickstarterze

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 24 Październik 2018
  • Komentuj 0

Sprawdź The Waylanders na Kickstarterze!

Wielki powrót taktycznej pauzy to niewątpliwie dobre wieści dla fanów klasyki RPG, ale zagraniczni dziennikarze docenili nową produkcję Gato Salvaje nie ze względu na pauzę, czy bycie kolejnym, inspirowanym izometrykami erpegiem.

PCGamer, GameReactor, największe media growe zwróciły uwagę na niepozorny tytuł The Waylanders. W pierwszej chwili nie zauważyłam w nim nic ciekawego. Ot, kolejny celtycki RPG (po The Bard's Tale mam dosyć na jakiś czas), kolejny wzorowany na klasykach produkt małego studia, który nie prześcignie nawet własnych oczekiwań, a co dopiero graczy.

Ale po chwili przypomniało mi się genialne Tower of Time, które również branża pokochała, a przecież powstało w malutkim studiu o dużych ambicjach, które udało się zrealizować. Może i takim tytułem okaże się Waylanders? Bo jednak to innowacyjne podejście lub wierność tradycji zadecydują o przyszłości gry.

Z pierwszych informacji na temat gry najbardziej intryguje system walki. Tworzenie formacji z całej drużyny z aktywną pauzą może być niezłym polem do popisów dla domorosłych startegów. Gra zostanie jednak sfinansowana dopiero po przekroczeniu 150 tysięcy dolarów. Zebrano do tej pory 1/3 kwoty, ale czasu zostało jeszcze trochę. Kickstarterowa akcja trwa do 16 listopada, a za przekroczenie porogów finansowych i socjalnych, odblokowane zostaną oczywiście dodatkowe opcje rozwoju gry. Od opcji językowych, przez choćby zatrudnienie Emily Grace Buck, scenarzystki Telltale Games.

Odwiedź The Waylanders na Facebooku.

[Źródła: kickstarter.compcgamer.comfacebook.com, gatosalvajestudio.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze