Mało Batmana w Batmanie

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 19 Marzec 2016
  • Komentuj 3

Go Gotham skoczymy latem tego roku

Do Gotham skoczymy latem tego roku

Telltale Games ujawniło wczoraj kilka informacji o nadchodzącej latem grze z człowiekiem nietoperzem w roli głównej. Produkcja będzie przeznaczona dla starszych graczy, którzy wcielą się albo w Bruce'a albo Batsy'ego. Przygodę z ekscentrycznym szefem Wayne Enterprises rozpoczniemy dopiero za kilka miesięcy, ale podczas trwającej własnie imprezy SXSW deweloperzy zaprezentowali kilka faktów dotyczącej swojej nowej gry. Batman zostanie podzielony na pięć odcinków, ale żeby w grę zagrać trzeba będzie mieć skończone 17 lat bo chociaż sam gameplay jakiś przesadnie straszny nie będzie to pojawiające się w grze filmowe przerywniki sprawią, że kategoria wiekowa będzie musiała być nieco podniesiona. Choć całej gry nie będziemy mogli przejść jako Wayne to w wielu momentach gra da nam wybór: czy wolimy rozwiązywać problemy jako Bruce, czy lepiej nam pójdzie jako zamaskowany obrońca Gotham. ''Wyobraźcie sobie sytuację, w której postanawiacie ‘spróbuję zrobić jak najwięcej się da, nie jako Batman, a jako Bruce Wayne’. Damy więc graczom taką możliwość. Chcemy aby było jak najmniej Batmana w grze o Batmanie mówi szef Telltale Kevin Bruner.

Jedynym grywalnym bohaterem będzie Bruce Wayne/Batman

Jedynym grywalnym bohaterem będzie Bruce Wayne/Batman

Cała opowieść koncentrować się będzie w okół Batmana, zapomnijcie więc że będziecie mogli się wcielić w jakąś inną postać z jego świata, ale znajomych twarzy na pewno nie zabraknie. Kochany Alfred, komisarz Gordon czy dziennikarka Vicky Vale to tylko niektóre z osób jakie będą towarzyszyć Batsy'emu. Pozytywnych bohaterów już znamy, ale czymże byłaby gra o Batmanie bez jednego z ikonicznych szwarccharakterów? Niestety deweloperzy uznali, że na razie nie jest odpowiedni czas na dzielenie się informacją dotyczącą przeciwników Batmana. Pewnie dlatego, że scenariusz do gry ciągle powstaje. Twórcy obiecują nie tylko wciągającą historię, ale także zmianę starego już silnika graficznego, który lekko już niedomagał nawet przy tak niewymagających dla kart graficznych grach jakie robi Telltale. ''Gra jest znacznie ulepszona względem tego, co widzieliście od Telltale ostatnio. I to zarówno technologicznie, jak i kreatywnie, sądzę, że jest tam wiele naprawdę fajnych rzeczy. Zadebiutujemy z wieloma nowymi dla Telltale elementami'' chwali się Bruner. Deweloperzy celują w klimat jaki mieliśmy okazję podziwiać grając w znakomitego The Wolf Among Us, choć jak obiecują twórcy, z nieco większym rozmachem. Nad grą pracuje nawet ten sam scenarzysta i dyrektor kreatywny co nad przygodami Szeryfa Wolfa i przygodowym Borderlandsem.

This photo provided by DC Entertainment shows the cover of issue 40 "DC Comics: Batman." The creators of Batman are dethroning Wayne and bringing in a new Dark Knight as DC Comics begins to gear up for the annual Free Comic Book Day Saturday, May 2, 2015, giveaways and a big superhero summer in books and on screen. (DC Entertainment via AP)

Niestety, dalej nic nie wiemy o ewentualnych przeciwnikach Batmana

[źródło: eurogamer.netgamespot.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze