The Inquisitor z datą premiery!

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 12 Styczeń 2024
  • Komentuj 0

The Inquisitor to gra przygodowa dark fantasy osadzona w alternatywnej historii lat 1500, w której Jezus nie umarł za nasze grzechy, ale zamiast tego uwolnił się z krzyża i zabił niewierzących. Gracze wcielą się w rolę Mordimera Madderdina, inkwizytora w służbie Kościoła Chrystusa Mściwego. The Inquisitor to przede wszystkim fabularna gra przygodowa fantasy z elementami detektywistycznymi, wzbogacona o mechanikę akcji i łamigłówek.

The Inquisitor na nowym materiale

Czego można spodziewać się po The Inquisitor?

  • Bądź sędzią i katem – Twoim zadaniem jako inkwizytora jest utrzymanie porządku i niezachwianej wiary w Boga. Na swojej drodze napotkasz wielu grzeszników, których przyjdzie ci osądzić. Dokonanie słusznego wyboru w świecie, w którym moralność i to, co słuszne, dawno się od siebie oddaliły, nie będzie wcale łatwe. Jak postąpisz? Okażesz miłosierdzie, czy niezłomną wiarę w święte prawo?

  • Nieliniowa opowieść z licznymi wyborami moralnymi – To mroczna opowieść skupiona wokół religii gloryfikującej przemoc i prawo do zemsty. Wiele rozgałęzień fabularnych wystawi na próbę twoją moralność. Zdecyduj, jakim Inkwizytorem będziesz. Litościwym czy może żądnym zemsty? Wybierz swoją ścieżkę i przekonaj się, dokąd cię zaprowadzi.

  • Śledztwo w mrocznych czasach – Mordimer posiada wyjątkowe umiejętności i zdolności. Śledź i przesłuchuj podejrzanych. Odkryj ukryte prawdy o mieście i jego mieszkańcach. Zbierz elementy skomplikowanej układanki i złóż je w całość, a potem dokonaj ostatecznego osądu.

  • Zanurz się w Nieświecie – Mordimer posiada zdolność przenikania do tajemniczego Nieświata. Może tam odkryć najgłębsze tajemnice, które podejrzani próbowali przed nim ukryć. Podróż do przesiąkniętej cierpieniem krainy mroku wiąże się jednak z poważnym ryzykiem. Kontroluję ją bowiem demoniczna siła, która poluje na wszystkich, którzy ośmielili się wkroczyć do jej królestwa.

  • Niekonwencjonalna perswazja – Witaj w okrutnej erze sprawiedliwości. Jako inkwizytor masz wolną rękę. Ty decydujesz, w jaki sposób skłonić podejrzanych do wyjawienia prawdy. Metod i narzędzi jest wiele. Opcjonalne przesłuchania nawiązują do czasów prawdziwej Inkwizycji. Do Ciebie należeć będzie decyzja, czy zastosujesz je wobec badanych osób.

  • Niech twój miecz przemówi – Czasami, aby poluzować język, trzeba go po prostu wyciąć. Zastosowanie systemu walki opartego na wykorzystaniu miecza oznacza, że w niektórych przypadkach zostaniesz zmuszony do użycia brutalnej siły. Opanuj umiejętności szermiercze, poczekaj na odpowiedni moment do ataku i wykorzystaj słabe punkty przeciwnika. Dzięki temu zwyciężysz.

The Inquisitor ukaże się 8 lutego 2024 roku na komputerach PC z systemem Windows, konsolach Xbox Series X | S i PlayStation 5.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze