Ja, Inkwizytor na pierwszym zwiastunie zwiastuna

Coraz częściej polskie książki przerabiane są na gry komputerowe. Rodacy w końcu nie tylko dziełem Andrzeja Sapkowskiego żyją! Na warsztat brany jest również niesamowity Lem, ale także Jacek Piekara, który jest raczej kontrowersyjną osobą. Jego Cykl Inkwizytorski doczeka się gry od wrocławskiego studia The Dust!

Ja, Inkwizytor zbliża się do nas powolnymi krokami

Dzieł Jacka Piekary nie musicie znać. Osobiście polecam opowiadania o Mordimerze Madderdinie, ale mam tutaj na myśli zbiór oryginalny, a nie ten z serii Ja, Inkwizytor, który dotyczy przeszłości bohatera oraz jego młodzieńczych lat. Zdecydowanie preferuję pierwowzory, w których dorosły inkwizytor radzi sobie w niesprzyjających okolicznościach z problemami własnymi, jak i świata zewnętrznego.

Ten ostatni jest wyjątkowo niegościnny. Wyobraźcie sobie bowiem świat, w którym Jezus Chrystus nie umarł na krzyżu. Zamiast tego zszedł z niego i mieczem wymierzył sprawiedliwość. W efekcie inkwizycja rozkwitła w XVI wieku, a wszelkie czary i mary muszą chować się po kątach. Jest brudno, jest mrocznie, jest okropnie – polecam!

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że sam cykl nie jest dla każdego. Niektórzy twierdzą, że autor przekazał w nim swoje wyraźnie poglądy polityczne, do tego wychodzi z niego szowinizm, a poza tym jest „dziadem polskiej fantastyki”. Nie zgodziłbym się z autorką tego stwierdzenia, bo świat przedstawiony w cyklu Ja, Inkwizytor jest światem fantastycznym i nader specyficznym, ale no – jak ktoś chce krytykować to z pewnością u Piekary jest co krytykować. Tak jak u każdego.

Co do samej gry, to tytuł będzie nosił I, the Inquisitor. Za produkcję odpowiada wrocławska ekipa The Dust. Nie znamy daty premiery, nie wiemy w zasadzie nic o tejże produkcji. Sam zwiastun to bardziej zapowiedź zapowiedzi, dzięki której dowiadujemy się, że szczegóły poznamy wkrótce. Mam nadzieję, że jest na co czekać!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze