The Bard's Tale IV

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 29 Wrzesień 2016
  • Komentuj 2
Piwo, piwo piwo. Pyszne z pianką piwo, piwo!
Kto nie odśpiewał hymnu do piwa chociaż raz, ten nic nie wie o byciu wybrańcem! Brian Fargo, odpowiedzialny między innymi za Icewind Dale, Baldur's Gate, Fallout, Planescape: Torment, bez wątpienia jest królem gier RPG, a fakt, że czuwa nad najnowszą odsłoną The Bard's Tale daje mi nadzieję na następną świetną grę pełną poczucia humoru. Łapcie świeżutki trailer The Bard's Tale: The World of Caith. Tak wygląda powrót do Skara Brae!
Studio inXile Entertainement odkopuje właśnie serię, której początki sięgają lat 80-tych. Choć nie tylko, nowy Torment to też ich zasługa, i obie gry mają wyjść w przyszłym roku. Obie sfinansowane na Kickstarterze, obie długo wyczekiwane przez starych wyjadaczy. Dodatkowo Tides of Numenera wydane zostanie przez Techland. Jest więc nadzieja, że podobny los podzieli i druga gra.
Turowy system walki, zwiedzanie podziemi i powrót do szkockich klimatów? HELL YEAH!
Możemy się spodziewać, że Opowieści Barda dalej utrzymają wysoki poziom trudności (brak szybkiego zapisu nie jednemu krwi napsuł!), do tego gra działa na silniku Unreal Engine 4, co zdecydowanie polepszy kanciastą grafikę starych odsłon i da twórcom możliwości rozwinięcia interakcji z otoczeniem. Bard's Tale to świetny pomysł i kawał dobrej zabawy. Niestety, zestarzał się mocno przez ostatnie kilka lat i odnowienie tej historii dla następnych pokoleń było wręcz konieczne, by móc cieszyć się nią przez kolejne lata. Jeśli ktoś w czasach superbohaterów ma ochotę pośmiać się trochę z wybrańca... Opowieści Barda dadzą mu tę swobodę i odrobinę wytchnienia od patosu współczesnych produkcji. [Źródło: ign.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze