Kreuj, graj, wygrywaj!

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 27 Lipiec 2014
  • Komentuj 5

z16363897Q,konkurs

Polska grami komputerowymi stoi. Udowadnia to między innymi Warszawska Szkoła Filmowa organizując specjalny konkurs, w którym do wygrania jest stypendium umożliwiające studiowanie tworzenia gier.  Już od jutra będziecie mogli podsyłać uczelni swoje pomysły na ambitną i interesującą grę. Jako, że do wygrania jest stypendium na studia nikt od Was nie oczekuje jakiegokolwiek doświadczenia w tworzeniu gier. Jeśli macie dobry pomysł i zawsze marzyliście o pracy w branży komputerowej to ''Kreuj, graj, wygrywaj! '' może być pomysłem na Waszą karierę. Czego oczekują od Was organizatorzy konkursu? Uczelni zależy na pomysłach, które mają stanowić ''nową jakość na polskim rynku''. Wypadałoby w takim razie przygotować zarys fabuły i kilka informacji o głównych postaciach gry. Mile widziane byłoby również pokazanie jury kilku przykładowych questów, które miałyby znaleźć się w Waszej produkcji. Nie obejdzie się też bez pokazania choć kilku szkiców Waszego świata. Nie przejmujcie się, nie muszą to być prace na poziomie AAA, ale warto by jednak zadbać o ich jakość (jeśli serio myślicie o wygraniu stypendium oczywiście).

z10233333X

W regulaminie konkursu wspomniano także o obowiązkowym mockupie, do stworzenia którego możecie wykorzystać fragmenty z innych gier. Dlaczego warto zgłaszać swoje prace? Przede wszystkim będziecie mogli zajmować się tworzeniem gier komputerowych, co samo w sobie wydaje się super. Dodatkowo Warszawska Szkoła Filmowa współpracuje z takimi polskimi studiami jak CDP.PL Techland, w których będziecie mogli odbyć praktyki. Swoją pracę należy nagrać na płycie CD lub DVD i wysłać na adres szkoły do 29 sierpnia. Podrzucam Wam również link do formularza zgłoszeniowego i regulaminu konkursu. Powodzenia, może w przyszłości to własnie nad Twoją grą będzie rozpływała się branża komputerowa z całego świata!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze