Terrarii nie zobaczymy na Google Stadia

  • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
  • Opublikowano: 09 Luty 2021
  • Komentuj 0

Terraria to w skrócie taki Minecraft 2D. W tym stwierdzeniu jest tyle samo prawdy, co kłamstwa. Dlaczego? W ogólnych założeniach tak właściwie to niezwykle podobne sandboksy, tylko w zupełnie innej stylistyce. Diabeł tkwi jednak w szczegółach! Każdy, kto ograł sobie oba tytułu jest w stanie (poza grafiką, oczywiście) wskazać multom różnic. Samemu z kolei zapraszam do sprawdzenia Terrarii, bo to zaiste dobra gra jest. Szkoda jednak, że nie dostaniemy jej na Google Stadia.

Terraria nie trafi na Google Stadia przez działania Google

Współtwórca Terrarii, Andrew Spinks, poinformował, że wspomniana gra nie trafi na Google Stadia. Dlaczego? Google zablokowało konto autora, więc ten postanowił im się odwdzięczyć. Afera ciągnie się już od jakichś trzech tygodni, kiedy to zupełnie bez powodu zablokowano konto studia Re-Logic na YouTubie, blokując tym samym ich kanał.

Po wymianie „uprzejmości” sprawa nie została rozwiązana. Co więcej, e-mail Andrew Spinksa był przypisany do wspomnianego kanału i resztę dopowiedzieć sobie możecie sami – jego konto zostało zablokowane. W efekcie stracił dostęp do Google Play, poczty, czy Google Drive, co skutecznie sparaliżowało jego pracę.

Podobno zrobił wszystko, aby sprawę wyjaśnić, ale nic się nie zmieniło. Więc ogłosił, że Terraria nie trafi na Google Stadia i to faktycznie będzie duży cios dla platformy. Terraria sprzedała się w nakładzie 30 milionów kopii (dane z kwietnia 2020 roku). Teraz pozostaje zatem czekać na reakcję Google.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze