Telltale zrobi ''Stranger Things''

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 14 Czerwiec 2018
  • Komentuj 3

Netflixowy serial Stranger Things niedługo stanie się kolejną przygodówką ze stajni Telltale Games. W drugą stronę powędruje za to Minecraft: Story Mode, który stanie się ''interaktywnym, narracyjnym serialem'' na Netflixie.

Niedługo, bo w połowie sierpnia, na stałe pożegnamy się z flagową grą Telltale - The Walking Dead. Ostatni sezon przygód Clem oznacza, że Telltale musi szukać sobie nowego głośnego tytułu do zegranizowania. Padło na hit ostatniego roku czyli serial Stranger Things.

Na szczęście nie będziemy mieli do czynienia tylko i wyłącznie z przeniesieniem Stranger Things do świata Telltale, bo studio planuje stworzyć swoją własną historię wewnątrz serialowego uniwersum. Możliwe więc, że obok postaci znanych z serialu Netflixa, do gry trafią też nowi bohaterowie i nowe wątki. Data premiery nie została podana, ale myślę, że na premierę w tym roku nie liczcie. 

Jeszcze kilka słów o ruchu w drugą stronę, czyli wędrówce Minecraft: Story Mode na Netflixa. Wiemy, że serial zadebiutuje jeszcze tej jesieni, a sam Netflix mówi o pięciu odcinkach interaktywnego serialu. Nie wiemy do końca na czym ''interaktywność'' ma polegać, ale Netflix zapewnia, że nie będzie to gra. Firma, cytowana przez serwisa TechRadar, o pomyśle mówi tak:

Nie mamy żadnych planów, aby wejść w gaming. Dziś istnieje szerokie spektrum rozrywki. Gry stały się bardzo kinowe, ale my patrzymy na to jak na interaktywne, narracyjne opowiadanie historii w naszej usłudze.

Temat mają naprawdę dobry!

[źródło: twitter.com, techradar.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze