Telltale Games zostanie zamknięte

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 22 Wrzesień 2018
  • Komentuj 7

Studio znane przede wszystkim z The Walking Dead oraz The Wolf Among Us, ale również z Batmana czy Minecraft Stories ogłosiło upadłość studia. Już wczoraj nieoficjalne plotki znalazły potwierdzenie w słowach CEO Telltale, Peta Hawleya. 

Spora popularność serii od Telltale nie przeniosła się na sprzedażowy sukces. Doskonałe opinie o grach nie przynoszą dochodów, mimo zachowania fair play deweloperów wobec fanów i dbania o produkt finalny. Dość długie prace nad Batmanem, by nie wydać niedokończonego produktu, jak widać nie przyniosły finalnie pozytywnych skutków, oprócz oczywiście dobrego imienia dla studia.

Najwiekszymi hitami TT Games okazał się Minecraft Story Mode, co oczywiście nie dziwi, bo popularnosć gry Notcha dalej jest ogromna mimo upływu prawie dekady od jej powstania. Dlatego to na tej grze jako ostatniej skupi się reszta osób pozostałych w studiu, które mają dokończyć część zobowiązań. Z tego powodu zapowiedziane na przyszły rok The Wolf Among Us zostało anulowane i nie doczekamy się tej kontynuacji. 

Ostatni projekt Telltale Games to zapowiedziana we współpracy z Netflixem interaktywna-gra-serial, o której pisałam dla Was jakiś czas temu. Minecraft Story Mode będzie liczył 5 odcinków, a zadebiutować miał już tej jesieni. Czy jednak jest tod alej mozliwe, i czy ocalały trzon studia da radę dokończyć prace w terminie i w dobrej jakości? Zobaczymy niedługo, czas się jednak pożegnać z Telltale Games, której ich serii najbardziej będzie Wam brakowało?

Smutno, po prostu smutno. 

[Źródło:kotaku.compolygon.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze