Takie gry tylko w USA?

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 28 Listopad 2016
  • Komentuj 0

Szczęśliwa amerykańska rodzina przyrządza pyszny obiad

Normalna amerykańska rodzina przyrządza pyszny obiad na świeżym powietrzu

Taką grę mogli wymyślić tylko Amerykanie? Nope, bo The American Dream, czyli grę VR w której domowe obowiązki wykonujemy dzięki pistoletom, stworzono w Australii. Wszystko jest lepsze z gnatem w ręce? Codzienne obowiązki domowe mogą być nieco nudne. Sprzątanie, gotowanie, jedzenie, czy odrabianie lekcji czy przyrządzanie pysznego obiadku byłoby znacznie ciekawsze, gdyby używać do tego wszystkiego dwóch pistoletów. Na taki, oczywisty by się wydawało, pomysł wpadli australijscy deweloperzy z Samurai Punk, którzy są odpowiedzialni za The American Dream. Powód powstania gry? Twórcy utrzymują, że nie ma ona na celu nabijania się z amerykanów i ich kultury związanej z bronią palną. O nie.
W Samurai Punk twierdzą, że gra jest rewolucyjnym FPSem. Dlaczego? Bo jako jedyny FPS pozwala z bronią zrobić coś więcej niż tylko strzelać do kogoś. Jakby się nad tym zastanowić, to jak wiele znacie shooterów, w których nikogo za pomocą broni nie zabijacie? No właśnie. Tutaj pistoletem nie zrobisz komuś ''hinduskiego znaku piękności'' na czole. Dużo lepiej jest wykorzystać 9-cio milimetrowy pocisk do zrobienia dziurek w obwarzankach, zgaszenia światła czy rozwiązania niezbyt skomplikowanego zadania z matematyki. Mówiąc krócej - to pistolet jest Twoją ręką i to za jego pomocą wykonujesz wszystkie czynności w grze. Niestety Samurai Punk nie ujawniło jeszcze dokładnej daty premiery swojej gry, ale ma ona nastąpić gdzieś w przyszłym roku.

Pistolety zastąpią Ci ręce

Pistolety zastąpią Ci ręce

[źródło: gamecloud.net.aufraghero.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze