Historia Polskich Gier #19

  • Autor: Michał Hawełka
  • Opublikowano: 03 Październik 2017
  • Komentuj 0

Zobacz Masz 3 Życia na Facebooku

Długo przyszło nam czekać na rodzimego FPSa, który odniósł sukces za granicą. Ale jak już się pojawił, to od razu był to hit przez duże H.

Painkiller z 2004 roku z miejsca zdobył serca graczy na całym świecie. Prostota rozgrywki, hordy demonów do pokonania, pomysłowe bronie i wciągający multiplayer sprawiły, że dzieło People Can Fly bardzo szybko zyskało popularność.

Była to również pierwsza polska gra wideo, która zyskała miano dyscypliny esportowej - w 2005 roku Painkiller został jednym z głównych tytułów w Cyberathlete Proffesional League. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat samej gry - zapraszamy do obejrzenia materiału kanału Masz 3 Życia

Początku XX wieku w polskim gamedevie to nie tylko FPSy

Painkiller pozwalał graczom na eksterminację hord nieumarłych

Zobacz Masz 3 Życia na Facebooku

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze