Szpiegują Twoje uszy!

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 21 Kwiecień 2017
  • Komentuj 2

Uważaj co mówisz... i czego słuchasz!

Uważaj co mówisz... i czego słuchasz!

Marka Bose staje przed poważnymi oskarżeniami. Jeden z użytkowników zauważył, że aplikacja stworzona pod słuchawki bezprzewodowe tej firmy nie tylko pobiera informacje o słuchających, ale i rozsyła je osobom trzecim. Człowiekiem, który doszedł do tego odkrycia, jest Kyle Zak. Wniósł on już sprawę do Sądu Federalnego w Chicago, oraz wynajął prawnika Christophera Dore'a. ''Niektóre urządzenia są bardziej oczywiste od innych jeśli chodzi o zbieranie danych, ale Twoje słuchawki nie są oczywistym zmartwieniem'' powiedział Dore. ''Siedzisz w swoim domu słuchając podcastu o polityce albo religii, i nie myślisz nawet, że informacje opuszczą Twoje słuchawki i powędrują do stron trzecich.'' Panowie postanowili wywalczyć 5 milionów odszkodowania i wymusić na firmie zniszczenie wszystkich danych pobranych o konsumentach. Zebrane informacje trafiały między innymi na portal segment.io, platformę analityczną i przechowalnie danych o użytkownikach dla bardzo wielu firm.

A message to our Bose Connect App customers We understand the nature of Class Action lawsuits. And we’ll fight the...

Opublikowany przez Bose na 20 kwietnia 2017
Do tej pory Bose cieszyło się dużym poważaniem wśród klientów. Opinie na temat słuchawek są bardzo dobre, a przełożenie jakości do ceny odpowiednie, a trzeba przyznać, że nie jest to tani sprzęt. Zak za swój model Bose QuietComfort 35 Wireless Noise Canceling Headphones zapłacił 350 dolarów (w Polsce kosztuje on 1700 zł). Jednak nie sprzęt tutaj zawinił, a aplikacja o nazwie Bose Connect. Posiada ona swoją politykę prywatności, jednak według przedstawiciela Edelson PC, w tym wypadku również przedstawiciela Kyle'a Zaka w sądzie, informacje w nim zawarte nie są wystarczające, aby klient czuł się poinformowany zbieraniem przez firmę informacji. Firma wydała już stosowne oświadczenia na swoich mediach społecznościowych, to powyżej pochodzi z Facebooka. Czy cała sytuacja zagrozi marce znanej od lat, o której powstał film Dream + Reach nakręcony przez zdobywcę Oscara, Morgana Neville'a? Popieracie Kyle'a Zaka? Dajcie znać w komentarzach, co sądzicie o całej sytuacji. [Źródła: bose.pl, gadgets.ndtv, nbcnews.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze