Szef Epic Games wysoko w TOP 500 bogaczy

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 09 Styczeń 2019
  • Komentuj 0

Na temat zasadności takich rankingów oraz pokazania dysproporcji pomiędzy ludźmi rozmawiać nie będziemy. Zamiast tego, warto zwrócić uwagę, że przemysł gier jest dochodowy. Może nie tak, jak inne koncerny, ale widocznie da się na tym zarobić ”parę groszy”. Do tej pory najlepszym dowodem na to był Gabe Newell, czyli właściciel Valve. Został jednak zdetronizowany przesz szefa Epic Games, Tima Sweeney’a!

Bloomberg Billionaires opublikowało ranking 500 największych miliarderów na całym świecie. Na pierwszym miejscu znajduje się Jeff Bezos, na drugim Bill Gates, a na trzecim Warren Buffett. Zgaduję, że przynajmniej jedno nazwisko jest Wam znane. Warto przy tym zaznaczyć, że najbogatszym człowiekiem na świecie jest właściciel Amazon!

"Daleko" na liście, bowiem na 192. miejscu, znajdziemy szefa Epic Games, Tim Sweeney. Pozycję 368.  z kolei zajmuje Gabe Newell z Valve. Wypadałoby podkreślić, że do tej pory firma nie generowała aż takich dochodów, aby jej szef brany był pod uwagę w takich rankingach.

Wygląda na to, że szalenie popularny Battle Royale od Epic Games rzeczywiście przynosi deweloperom ogromne dochody. Trudno inaczej wytłumaczyć bowiem nagły debiut Tima Sweeney’a w rankingu i to na tak stosunkowo wysokiej pozycji.

[Źródło: Bloomberg Billionaires]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze