Sterowanie stopą?

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 04 Grudzień 2018
  • Komentuj 1

Granie potrafi obciążyć nadgarstki. Nogi bezwładnie wiszą sobie z krzesła, a przecież mogą być tak samo użyteczne w graniu co ręce! I o dziwo nie wymaga to małej bieżni pod biurkiem, ani VR-owych bieżni w rozmiarach małego pokoju. Wystarczy prosty, zakładany na stopę kontroler! 

Bcon to projekt stworzony przez niemieckie CapLab GmbH i sfinansowany, a jakże, przez Kickstartera. Malutkie urządzenie kryje w sobie wiele potencjału i może doskonale uzupełnić codzienny zestaw peryferiów. Wyobraźcie sobie, że lewą dłoń możecie zdjąć z magicznego WSAD-u, pojawia się mnóstwo możliwości, prawda? W zależności od gry, będziemy mogli przenieść wolną rękę na inne przyciski i kręcić dodatkowy DPS w MMO, albo bezproblemowo budować w biegu w Fortnite. Otwierają się przed nami liczne opcje skillowania.

Co ciekawe, Bcon nie musi służyć tylko do chodzenia. Z powodzeniem można użyć go na ręce i machnięciami dłoni przewijać sobie Netflixa lub przeglądarkę.

Kontroler ma również fukcję pauzy, która nie tylko zapobiega przypadkowym ruchom w trakcie zmiany gry, ale również pozwala udać się na przerwę bez zdejmowania urządzenia. Fajna sprawa, chociaż chciałabym zobaczyć, jak to działa w praktyce.

CEO CapLab, Carsten van Husen, uważa, że urządzenie nad którym pracuje od ponad dwóch lat podniesie wydajność graczy. Oczywiście podstawowymi narzędziami dalej będzie mysz i klawiatura, ale Bcon ma być suplementem, który pozwoli zoptymalizować działania na obu urządzeniach. Oczywiście, pod warunkiem, że się do niego przystosujemy. W końcu standardowe peryferia służace nam od lat spełniały swoją rolę w doskonałym stopniu, ciężko byłoby zmienić teraz stare przyzwyczajenia.

Nie pozostaje nam nic innego jak poczekać na pierwsze recenzje użytkowników. Może ten gadżet zmieni komfort gamingu? 

[Źródła: bcon.zonewareable.comkickstarter.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze