Steam podsumowuje rok 2020

  • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
  • Opublikowano: 15 Styczeń 2021
  • Komentuj 0

Steam to nadal niezaprzeczalnie najpopularniejsza platforma do gier. Jedni twierdzą, że Epic Games Store depcze mu po piętach, inni zwróciliby uwagę, że poza darmówkami i Fortnite, tamten sklepik niczego nie oferuje. To jednak nie czas na walką, ale czas na podsumowanie. Valve przygotowało zestawienia, które dostarcza nam kilku ciekawych informacji o Steamie oraz o tym, jak platforma radziła sobie w 2020 roku.

120 milionów użytkowników miesięcznie. Gdzie? Na Steamie!

Valve ma powody do radości. Rok 2020 okazał się dla Steama niezwykle udany. Firma podaje, że średnio miesięcznie przez platformę przewijało się 120 milionów użytkowników. Mowa tutaj o „aktywnych graczach”, więc faktycznie o osobach, które korzystały ze Steama. Dziennie z kolei Steam notował około 62 miliony osób – kolosalna liczba, prawda?

Z kolejnych statystyk wiemy, że miesięcznie na Steamie pojawiało się 2,6 mln nowych kupujących, a jednocześnie na platformie zalogowanych było prawie 25 mln graczy! Na Steamie spędziliśmy również o 50% więcej czasu względem roku 2019 i kupiliśmy również o 21% więcej gier.

Czy to oznacza, że wyprzedaże na Steamie stały się lepsze? Na to statystyk nie mam, ale moim zdaniem nie :). Niemniej ludzie i tak chętnie kupują właśnie na platformie Valve. Jesienna wyprzedaż była na Steamie największą w historii – 33% więcej osób dokonało pierwszej transakcji względem poprzedniego roku.

Wiemy również, że VR na Steamie rośnie w siłę. 1,7 mln osób po raz pierwszy użyło SteamVR, czas gry wydłużył się o 30%, a Half Life: Alyx podbił serca niemal wszystkich. Wszystko wskazuje również na to, że rok 2021 będzie o wiele ciekawszy dla Steama. Dlaczego? Valve podało, że platforma w ciągu najbliższych miesięcy postara się zadebiutować oraz podbić Chiny. Miejmy jedynie nadzieję, że nie odbije się to na nas…

A Wy jesteście aktywnymi użytkownikami Steama? Czy przeskoczyliście na Epic Games Store?

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze