Spotem na święta!

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 24 Grudzień 2015
  • Komentuj 1
maxresdefault Spot to nazwa kroczącego robota opracowywanego przez należące do Google Boston Dynamics. Oprócz zastosowań wojskowych, do jakich będzie przeznaczony, Spot pomoże też ciągnąć sanie Świętego. Spota możecie kojarzyć z memów jakie kilka miesięcy temu zalały internet. Ich głównym motywem była ''walka z przemocą wobec robotów'' i to własnie Spot wywołał w internecie wielkie poruszenie kiedy jeden z inżynierów pozwala sobie wymierzenie robotowi dość potężnego kopniaka: http://i.imgur.com/RXCdGPd.webm Jak widzicie ważący 72 kilogramy Spot nie da się tak łatwo wywrócić. Wszystko dzięki dziesiątkom czujników, które stale monitorują położenie robota i w ułamkach sekund reagują na zmieniającą się sytuację. Spot powstaje we współpracy z amerykańską agencją DARPA, która prowadzi badania najnowszych technologii na rzecz wojska. To między innymi w czeluściach DARPA powstaje coś na kształt zbroi Iron Mana, w którą w przyszłości wyposażeni mają być żołnierze U.S. Army. Jednak nie o wojsku, a o świętach ma być ten wpis. Zanim Spot trafi do służby w linii technicy i inżynierowie muszą jeszcze nad nim nieco podłubać. Ale już teraz Spot świetnie nadałby się na zastąpienie starego dobrego Rudolfa przy ciągnięciu sań z prezentami. Boston Dynamics przeprowadzili nawet stosowną prezentację:
_hc Nie sposób nie uśmiechnąć się pod nosem na widok tak szczęśliwych reniferów. Jeden rzut oka na ich radosne bieganie powie Wam wszystko - nastały Święta Bożego Narodzenia! W związku z tym cała ekipa zaangażowana w tworzenie JaRock.pl składa Wam serdeczne życzenia! Nowych konsol, świetnych gier i jak najmniej mikrotransakcji! Trzymajcie się! [źródło: businessinsider.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze