Spolszczenie Grim Dawn

  • Autor: Broda ty
  • Opublikowano: 16 Marzec 2016
  • Komentuj 1
Spolszczenie Grim Dawn
Szukacie świetnego potworobicia w klasycznym stylu?
Całkiem niedawno mogliście słyszeć o Grim Dawn - wydanym finalnie (bez napisu Early Access) na Steamie klasycznie wykonanym tytule z gatunku hack'n'slash. Warto na początek wspomnieć, że za Grim Dawn odpowiadają ludzie, którzy niegdyś tworzyli bardzo popularnego Titan Quest. Mechanika gry oraz jej styl jest dość podobny. Postanowiliśmy nieco odświeżyć spolszczenie tej gry, o którym możecie poczytać w tym newsie. Pośród gier z gatunku hack'n'slash aktualnie najpopularniejszymi są chyba Diablo III oraz Path of Exile, jednak nie możemy się ograniczać - gatunek opierający się o masowe mordobicie odmieńców i rozwijanie postaci godzinami nie stoi tylko dwoma tytułami. Wiele osób poszukuje czegoś bardziej klasycznego i nastawionego na kooperację - tutaj pojawia się mroczny, ciemny, zniszczony i nastawiony bardziej na klasyczną zabawę Grim Dawn.
Sprawdź Grim Dawn na Steam lub wpadnij na oficjalną stronę gry
Warto wspomnieć, że ten tytuł od jakiegoś czasu posiada tryb sieciowy pozwalający na dołączanie do znajomych albo publicznych gier, trochę w stylu znanym z kultowego Diablo II - gdzie gracze tworzą pokoje gier widoczne na liście. Spolszczenie Grim Dawn
Skoro można... To czemu nie po polsku?!
Tworzone jest spolszczenie Grim Dawn, do którego jedyny oficjalny odnośnik znajdziecie poniżej. W sieci znaleźć można całą masę "spolszczeń" tej gry, które najpierw wymagają instalacji, wysłania SMSa albo innych prób oszukania Was. Spolszczenie Grim Dawn dostępne było, jest i będzie zawsze za darmo w formie pliku ZIP. Trwają rozmowy z deweloperami, by tłumaczenia gry dostępne były z poziomu Warsztatu Steam, który ma szanse pojawić się do Grim Dawn. Jeszcze przed rozpoczęciem akcji promocyjnej polskiej wersji Grim Dawn musimy podziękować - Wam, graczom - za wielkie zainteresowanie, bo w niecałe dwa tygodnie temat o spolszczeniu na oficjalnym forum otworzono ponad 12 000 razy.
Oficjalny temat spolszczenia Grim Dawn na forum gry
Spolszczenie Grim Dawn nie jest jeszcze kompletne, ale powinno być ukończone w ciągu następnych dni, może tygodni. Łącznie całe spolszczenie to około 10 tysięcy linii, raz zawierające proste słowa, raz całe zdania. W opisywanej Wam wersji z marca spolszczony jest cały interfejs gry, większość opcji wbudowanego w grę samouczka, potwory, osiągnięcia oraz część systemu zleceń. Wkrótce pojawią się przetłumaczone przedmioty oraz umiejętności. Następnie dialogi oraz zadania. Spolszczenie Grim Dawn
Problemy z angielskim? Nie w Grim Dawn!
W spolszczeniu mogą pojawiać się błędy - mając do dyspozycji kilka tysięcy linii odpowiadających np. za interfejs gry (statystyki przedmiotów etc.) czasami ciężko przewidzieć gdzie pojawia się konkretny tekst oraz jak go odmienić. Dlatego liczymy na Was oraz Wasze sugestie, zgłaszanie błędów lub poprawki - swoje pomysły oraz zgłoszenia błędów możecie składać na forum gry. Pamiętajcie, że jedynym źródłem spolszczenia do Grim Dawn jest temat na oficjalnym forum - wszelkie inne wersje, linki czy "instalatory" spolszczeń do gier mogą zawierać niebezpieczne pliki.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze