South Park się nie ceregieli

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 08 Wrzesień 2017
  • Komentuj 2

Jeśli ktoś liczył na to, że długo oczekiwana druga część southparkowego RPGa spuści nieco z tonu jeśli idzie o kontrowersyjne tematy, to się grubo pomylił. Nic z tego moi państwo. 

Panowie Stone i Parker, czyli twórcy słynnego na cały świat serialu animowanego o grupie przyjaciół z miasteczka South Park, nadal wydają się być w znakomitej formie. I już nie chodzi Ci o sam dowcip, który nie ma co ukrywać na pewno nie jest dla każdego, ale o to w jaki sposób komentują rzeczywistość.

Witamy w South Park, wybierz poziom trudności...

Dowodem na to jest South Park: The Fractured but Whole, w którym już na samym początku pojawiają się kontrowersje. W kreatorze tworzenia naszej postaci wybieramy płeć, ubiór i kolor skóry naszego wirtualnego alter ego. Nie byłoby w tym nic dziwnego, w końcu w bardzo wielu eRPeGach możemy wybrać jaką rasą chcemy zagrać, ale chyba tylko w South Parku ciemniejszy kolor skóry oznacza wyższy poziom trudności.

Autorzy gry rozmawiali z serwisem Eurogamer.net i przedstawili im sposób tworzenia postaci i doboru poziomu trudności. W wielkim skrócie wygląda to tak:

W oczywisty sposób jest to nawiązanie do wielkiej fali protestów i zamieszek jakie w zeszłym roku wybuchły w Stanach Zjednoczonych po incydentach, w których czarnoskórzy obywatele kraju ginęli z rąk policji. Na czym jednak polegało będzie zwiększenie trudności gry?

Kolor skóry naszej postaci nie będzie miał wpływu na samą walkę, a na ilość znajdowanych przez nas pieniędzy i to w jaki sposób będą nas traktowały inne postacie zamieszkujące South Park. W pewnym momencie Cartman mówi nawet: ''Nie przejmuj się, to nie ma wpływu na walkę. Tylko na każdy inny aspekt Twojego życia''.

South Park: The Fractured but Whole już od dawna miał być z nami, ale gra została sporo opóźniona. Ostateczną datą premiery wyznaczono na 17. października tego roku, więc niedługo każdy chętny będzie miał okazję przekonać się jak bardzo obrazoburcza będzie gra Ubisoftu. Stawiam na to, że bardzo. I dobrze.

Zostawiam Wam jeszcze materiał Eurogamera z rozgrywki w South Park, jeśli interesuje Was moment wyboru poziomu trudności, to przenieście się do 5:40:

[źródło: eurogamer.net, twitter.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze