Soundtrack do Celeste

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 23 Styczeń 2019
  • Komentuj 1

Równie pięknie co brzmi muzyka z Celeste, wygląda też jej opakowanie. Projekt pudełka, sama płyta nawet, a o odcieniach różu podobnych do pianek Marshmallow i kwiatów lawendy to już nie wspomnę. Wszystko jest tak spójne, że stanowić będzie prawdziwy rarytas na kolekcjonerskiej półce.

O tym że gracze lubią zbierać nie trzeba nikomu mówić. Twórcy i wydawcy prześcigają się w pomysłach na geekowskie gadżety, ale w czasach cyfrowo dystrybuowanych soundtracków, gratisowo dorzucanych do co drugiej gry, to właśnie tak zadbane gadżety służą za prawdziwą ozdobę kolekcji.

Oczywiście największym rarytasem jest tutaj winyl, którego Materia Collective również postanowiła wydać w pięknej formie.

Na płycie znajdziecie 13 pięknych utworów, a płyta pojawi się 25 stycznia również cyfrowo na SpotifyiTunes, i Bandcamp, a w tym ostatnim możecie zamówić winyla (28 dolarów) i standardową płytę (digital 10 dolarów, a CD 20 dolarów).

Muzyka z Celeste inspiruje twórców nie tylko romantycznego pianina, ale też jazzowych kołysanek. W tamtym roku pojawiła się inna płyta, Prescription for Sleep, przy której także pracowała kompozytorka soundtracku do gry, Lena Raine.

[Źródła:gamespot.comyoutube.comtrevorgomes.bandcamp]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze