Serial Fallout to nie fikcja

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 25 Lipiec 2016
  • Komentuj 0
Nakręcony przez pasjonatów i przy minimalnym budżecie miniserial Fallout Revelation wcale nie musi być gorszy niż wielomilionowa produkcja któregoś z filmowych gigantów. Nie ma chyba lepszego czasu na zaprezentowanie takiego dzieła jak serial w świecie Fallouta niż Comic-Con. Wczoraj pisałem Wam o tym, co najciekawszego dostaliśmy od DC oraz Marvela, ale na szczęście w San Diego jest też miejsce dla projektów przygotowywanych przez fanów. Często kiedy czyta się słowa ''fan made'', to spodziewamy się nagranej komórką średniej jakości produkcji, z aktorstwem na poziomie ''Trudnych spraw'', które często odrzuca już na samym początku projekcji. Na szczęście Revelation nie wpisuje się w ten trend. W serialu zobaczycie piękne kadry, całkiem znośną grę aktorską, wiarygodne lokacje, zgodne z ''prawdą historyczną'' kostiumy, a nawet efekty specjalne. Do rozmachu jaki osiągają hollywoodzkie produkcje oczywiście serialowi dużo brakuje, ale przecież można zrobić dobry, kameralny serial. I takim wydaje się własnie Revelation. Co ważne nie jest to pierwsze, ani nawet drugie podejście Wayside Creations do tematu gry Bethesdy. To oni odpowiadają między innymi za krótkometrażowy film Fallout: Lanius skupiający się na historii numeru 2 w Legionie - Laniusie. Kto grał w New Vegas powinien znać tą postać.
_7wnDU Wracając do Revelation. Pilot będzie miał swój ciąg dalszy, bo filmowcy planują wypuścić kolejne dwa odcinki już niedługo - w sierpniu. Bethesda nie jest w żaden sposób zaangażowana w projekty Wayside Creations co twórcy podkreślają pod każdym filmem. W przypadku  Laniusa nawet zyski z reklam na YT idą do Bethesdy. A czy kiedykolwiek powstanie pełnoprawna, wspierana przez Bethesdę, produkcja filmowa w świecie Fallouta? O tym na razie cichosza, ale jej pojawienie się nie wywołałoby u mnie szoku. W końcu wzięli się za Battlefielda, który fabułą przesadnie nie grzeszy. A taki Fallout? Aż się prosi o wielkobudżetową superprodukcję. [źródło: nma-fallout.comreddit.comMechanicalCakeTV]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze