Serca z Kart

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 07 Grudzień 2015
  • Komentuj 0
the_witcher_3_gwent Po premierze Wiedźmina 3 wielu graczy dosłownie zakochało się w gwincie. CDP póki co nie pociągnęło tematu dalej dlatego sprawy w swoje ręce wziął moder, który sprawił, że każda walka Geralta zamienia się w partyjkę gwinta.  Gwint w świecie Sapkowskiego to najbardziej popularna gra karciana, fantasowy odpowiednik naszego pokera. W obu przypadkach od stolika można odejść z małą fortuną lub całkiem pokaźnym długiem. Ot hazard. Sam osobiście z gwintem nie przepadałem i każdy pojedynek do którego zmuszała mnie gra starałem się zakończyć jak najszybciej (zazwyczaj przegrywając go z kretesem), ale czytając komentarze graczy w internecie mówiące o gwincie wnioskuję, że jestem w mniejszości. Od dłuższego czasu społeczność postuluje wprowadzenie możliwości gry w internecie, stworzono nawet nieautoryzowaną przeglądarkową wersję gwinta, ta jednak została przed dewelopera szybko ściągnięta z internetu. Jeśli jednak duch hazardu jest w Was silny to możecie spróbować pobrać i zainstalować stworzonego przez DickDangerJustice moda, który sprawi, że KAŻDY pojedynek na miecze w Dzikim Gonie zmieni się w partyjkę gwinta. Oto próbka:
Karty przeciwnika rozdawane są totalnie losowo, a zwycięstwo Geralta oznacza śmierć przeciwników ''w promieniu 30 jednostek” (nie musimy walczyć z każdym z osobna), jeśli jednak to Wiedźmin okaże się przegrany to taki sam los może spotkać jego samego. Karciankę uruchamiamy bardzo prosto - wystarczy, że zadamy, lub ktoś nam zada, jakieś obrażenia i za chwilę na ekranie wyświetli nam się plansza do gry w gwinta. Modyfikacja nie jest jeszcze w 100% zrobiona, ale jej twórca obiecuje, że jeszcze z nią nie skończył. Już teraz da się na przykład przejść cały wątek fabularny w totalnie ''niewiedźminowy'' sposób. No bo jak? Z takim ghoulem o północy w karty? DickDangerJustice chce, aby w przyszłości pokonani bossowie upuszczali specjalne karty oraz stworzyć system, który będzie generował nowe karty dla ''płynniejszej'' rozgrywki. Już teraz gra skaluje umiejętności przeciwników do poziomu Geralta, choć zdaniem modera trzeba jeszcze nad tym trochę popracować. Jeśli uwielbiacie hazard, a gwinta w szczególności, to moda możecie pobrać stąd. maxresdefault (2) [źródło: nexusmods.comkotaku.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze