Sam to Personalny Asystent Graczy

  • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
  • Opublikowano: 24 Maj 2018
  • Komentuj 3

Jak zazwyczaj patrzę krzywym okiem na Ubisoft, tak Sama powitałem z otwartymi ramionami. Ta sztuczna inteligencja ma nam wiele do powiedzenia. O dziwo, można ją zapytać o mnóstwo rzeczy, nawet gry innych firm! Przy czym odpowiedzi tego SI bywają całkiem zabawne.

Do rzeczy! Ubisoft udostępnił personalnego asystenta (Sama) wszystkim graczom na świecie, korzystającym z aplikacji Ubisoft Club. Sam to BOT do obsługi zapytań graczy, którzy chcą się dowiedzieć więcej o sprawach dotyczących przebiegu swojej rozgrywki, polecanych taktykach, uzyskanych statystykach, itd.

Sam działa w oparciu o technologię Google Cloud’s Dialogflow Enterprise Edition pozwalającą na obsługę w czasie rzeczywistym wielu pytań dotyczących gier i usług Ubisoftu. W tym momencie Sam działa wyłącznie w języku angielskim i znajduje się w beta testach.

Na pewno okaże się źródłem ciekawych informacji. Ten BOT bowiem zdradził ”przypadkowo”, że Ubisoft pracuje (nie jest to informacja oficjalna!) nad Watch Dogs 3. Zresztą, zapytajcie go o ten tytuł. I nie zapomnijcie wspomnieć o GTA V!

Sam działa w aplikacji Ubisoft Club dostępnej w sklepie Google Play oraz App Store. Mam nadzieję, że szybko wzbogaci się o obsługę języka polskiego, dzięki czemu stanie się popularniejszy w naszym kraju.

[Źródło: Ubisoft]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze