Rośnie brzuszek do grania?

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 14 Kwiecień 2016
  • Komentuj 2

Sporo czasu spędzamy siedząc. Jest dla nas jakiś ratunek?

Sporo czasu spędzamy siedząc. Jest dla nas jakiś ratunek?

Kilka lub kilkanaście godzin spędzonych dziennie przed komputerem może poważnie wpłynąć na naszą sylwetkę. Bębol rośnie, ale może jest jeszcze dla nas nadzieja w postaci HOVR. Problem braku ruchu zna każdy pracownik biurowy, graczy również on dotyka. Coraz więcej czasu spędzamy w pozycji siedzącej, a to negatywnie wpływa na naszą wagę. Nie każdy może być jak Pasha i odwiedzać codziennie siłownię. Ale! Jest nadzieja na lepsze jutro! Ruch podczas siedzenia ma zapewnić nam wynalazek firmy Perpetual Motion Lab (PML) z Chicago o nazwie HOVR, Twórcy twierdzą, że dzięki ich urządzeniu możliwe będzie osiągnięcie norm ruchu zalecanych przez specjalistów i to nie ruszając się sprzed biurka. PML uważa nawet, że wynaleźli ''następną generację siedzenia''.
Posługując się badaniami, które wskazują że nawet mała ilość ćwiczeń każdego dnia może znacząco wpłynąć na nasze samopoczucie i zdrowie wynalazcy doszli do wniosku, że najlepszą metodą do osiągnięcia zamierzanych efektów jest zaprzęgnięcie do pracy na naszą korzyść ruchów, które wykonujemy podświadomie, dzięki czemu użytkowanie HOVR ma nie przeszkadzać nam w pracy. HOVR wykorzystuje to, że lubimy sobie pomachać nogami. Kładąc stopy na urządzeniu wystarczy nimi lekko ruszać symulując zarazem chodzenie. Wynalazcy twierdzą, że tylko dzięki temu ruchowi będziemy w stanie spalić 17% kalorii więcej niż podczas normalnego siedzenia. Producenci przygotowali na razie dwie wersje swojego urządzenia: wolnostojącą i podczepianą do biurka, obydwie możecie już teraz zamówić na platformie Indiegogo. Pierwsze egzemplarze mają trafić do sprzedaży już w lipcu. Screen-Shot-2016-04-03-at-1.40.13-PM-640x202 Mamy przed sobą kolejny ''magiczny'' sposób na odchudzanie? Być może, ale HOVR dostał certyfikat jakości od amerykańskiego University of Illinois oraz renomowanej klinki rehabilitacji ruchu Mayo Clinic. Cena modelu wolnostojącego to 79$, a za HOVRa podczepianego pod biurko trzeba będzie wysupłać 44$. [źródło: hovr.progameinformer.comindiegogo.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze