Roguelike z żywymi dungeonami w Early Access

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 26 Kwiecień 2023
  • Komentuj 0

Tokijskie studio Polyscape Inc. wypuściło roguelike'a z "żywymi dungeon'ami", które nieustannie zmieniają się przed naszymi oczami. Gra „Mistrogue: Mist and the Living Dungeons” jest obecnie dostępna na platformie Steam (Windows/Mac) w ramach wczesnego dostępu (91,99zł). Gra zapewnia obsługę kontrolerów i kompatybilność ze Steam Deck'iem. Wersja Early Access zawiera trzy lochy i pozwoli ukończyć historię do końca w języku japońskim, angielskim i chińskim. Premiera pełnej wersji planowana jest na jesień 2023 r. W planach jest również port na konsolę Nintendo Switch.

Roguelike z żywymi dungeonami w Early Access

W „MISTROGUE: Mist and the Living Dungeons” zagrasz jako Mist, poszukiwacz skarbów, który eksploruje żywe lochy, używając zróżnicowanych umiejętności i przedmiotów. Teren, przyczółki, potwory, pułapki i wszystko w tym żywym lochu może nagle zmienić się na oczach odkrywców, całkowicie zmieniając sytuację w czasie rzeczywistym. Zmierz się z żywymi lochami, rozwijając swoje najsilniejsze umiejętności i wykorzystując „Kamienie labiryntu”, aby utworzyć ścieżkę w wybranym miejscu, jednocześnie walcząc z nieustannymi atakami potworów i innymi zdarzeniami.

„Żywe lochy” będą wielokrotnie reagować na działania Mista, tworząc nieoczekiwane przeszkody. Na przykład pojawiają się platformy z wrogami lub skrzyniami ze skarbami, gdy tylko się do nich zbliżysz. Mosty zawalają się, gdy je przekroczysz. Podłoga będzie poruszać się we wszystkich kierunkach, pozwalając na dostęp do terenu, który wydawał się nieosiągalny. W niektórych miejscach możesz też wypaść ze ścieżki, ale umiejętne używanie uniku pozwoli przeturlać się przez newralgiczne fragmenty.

Poziom Mista resetuje się za każdym razem, gdy wejdzie do lochów. Dlatego też, gdy zostanie on pokonany podczas eksploracji, niektóre przedmioty i pieniądze zdobyte w tej rozgrywce zostaną utracone. Struktury lochów nieustannie się zmieniają, więc gracze nie mogą tracić czujności podczas eksploracji. Używaj przedmiotów, zmieniaj ekwipunek i księgi zaklęć w trakcie bitwy. Jednak przedmioty i umiejętności mają czas odnowienia, więc nie możesz ich używać w sposób ciągły. Możesz zebrać wielu wrogów w jednym miejscu, ogłuszyć ich wszystkich jednocześnie przy użyciu księgi zaklęć lub użyć ataków odrzucających, aby zmusić wrogów do spadnięcia w przepaść.

Zainteresowanych grą zapraszam tutaj.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze