Rockstar wchodzi oszustom do domów

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 18 Październik 2018
  • Komentuj 2

Rockstar nadal prowadzi swoją krucjatę przeciwko nieuczciwym graczom w GTA: Online. Na wniosek Take Two, czyli właścicieli Rockstara, australijski sąd wydał nakaz przeszukania domów i zajęcia mienia pięciu osobom. Wszystko rozbija się o tak zwany ''Infamous mode'' czyli cheat, który pozwala w GTA: Online na niemal wszystko. 

Dziś już bardziej żyjemy premiera Red Dead Redemption 2, ta 26 października, ale GTA przecież nadal trzyma się bardzo dobrze i zarabia dla swoich twórców miliony dolarów miesięcznie. Dlatego Rockstar nie ustaje w walce z twórcami cheatów i tym razem nie skończy się na czymś tak prozaicznym jak dożywotni ban - w sprawę zaangażował się australijski wymiar sprawiedliwości. 

Take Two się nie patyczkuje

Australijski Sąd Federalny z Melbourne wydał zgodę na przeszukanie domów i zajęcie mienia związanego z tworzeniem nielegalnego oprogramowania wobec kilkorga australijczyków - Christophera Andersona, Cycusa Lessera, Sfinktaha, Korousha Andersona oraz Korousha Jeddiana. Sądowy nakaz oznacza pozwolenie na przeszukanie i zajęcie komputerów, dysków i wszelkiej dokumentacji związanej z cheatami i ''Infamous mode''.

Infamous dawał nam niemal nie ograniczoną moc

Australijczycy poszli nawet o krok dalej i pięciu podejrzanym zamrożono konta bankowe, zostawiając im niezbędne do życia minimum. Pieniądze zostały zablokowane ze względu na możliwe przyszłe roszczenia Rockstara dotyczące naruszenia praw autorskich i uniemożliwienie podejrzanym wydanie tych pieniędzy. 

Sprawa na pewno będzie miała ciąg dalszy, bo przed nami jeszcze sądowa rozprawa. Na ten moment wszyscy podejrzani mają zakaz oszukiwania, jeśli się do niego nie dostosują, to na proces będą czekali już za kratkami.

Będzie odsiadka za oszukiwanie?

[źródło: torrentfrak.compcgamesn.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze