Rekordy PUBGa to żart przy Minecrafcie

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 24 Styczeń 2018
  • Komentuj 7

PUBG i kolejne rekordy liczby graczy muszą robić wrażenie. No, chyba, że nazywacie się Helen Chiang, jesteście nowym szefem Minecrafta w Microsofcie i właśnie ogłosiliście, że w Twoją grę w grudniu bawiło się... 74 miliony graczy.

PUBG? PUBG kto?

To prawie trzy razy więcej niż wszystkich graczy w PUBGa, których według SteamSpy jest obecnie 27 milionów. Oczywiście - Minecraft jest na rynku znacznie dłużej i dostępny jest na niemal każdej platformie sprzętowej, podczas gdy PUBG to niemająca jeszcze roku produkcja, która raptem kilka tygodni temu wyszła z Early Access i pojawiła się na Xboxie One. Obie gry zasługują jednak na to, by nazwać je ''fenomenem''.  Nic dziwnego, że Chiang wydaje się zadowolona:

W grudniu ustanowiliśmy nowy rekord jeśli idzie o miesięczną liczbę aktywnych graczy, teraz jesteśmy na poziomie 74 milionów.

Szefowa Minecrafta nie ujawnia, na jakich platformach Minecraft radzi sobie najlepiej, ale 74 milionów ludzi układających w grudniu sześcienne klocki to liczba, przy której nawet Brendan ''PlayerUnknown'' Greeni zrobi wielkie oczy. 

Zresztą nie tylko liczbą graczy w grudniu Minecraft imponuje. Od 2011 roku, kiedy to gra Notcha pierwszy raz ujrzała światło dzienne, chętnych na rozegranie przygody w świecie szcześcianów znalazło się już 144 miliony. Chyba niewiele jest tytułów, które w sześć lat po premierze przyciągają ponad połowę wszystkich swoich graczy.

Co dalej z Minecraftem? Według Chiang, przed grą stoją dwa duże wyzwania: pierwszym ma być poprawa oprawy graficznej, drugą update o nazwie Aquatic skupiający się na minecraftowych oceanach. Szczególnie to pierwsze zadanie ma być wyjątkowo trudne, bo trzeba stworzyć silnik, który będzie działał na wszystkich platformach, na jakich możecie zagrać w Minecrafta.

[źródło: popsugar.comsteamspy.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze