Rekordowa kasa w DotA 2

  • Autor: Bartłomiej Drążkiewicz
  • Opublikowano: 29 Lipiec 2016
  • Komentuj 1

Key Arena w Seattle już czeka na fanów DotA 2.

Key Arena w Seattle już czeka na fanów DotA 2

Jeden z najbardziej prestiżowych turniejów w grze Defense of the Ancients 2 - The International, po raz kolejny pobił rekord wysokości puli nagród w historii wirtualnej rywalizacji. Już za niespełna 2 tygodnie - 8 sierpnia, w Seattle rozpoczną się finały szóstej edycji The International. W 2011 roku, kiedy to Valve Corporation zorganizowało pierwszą odsłonę turnieju z pulą nagród wynoszącą 1,6 miliona dolarów, nikt nie spodziewał się, że ta suma na przestrzeni kilku lat dosłownie wystrzeli w kosmos. Tegoroczna edycja The International, w momencie pisania tej publikacji, zgromadziła pulę nagród w wysokości 18,796,317 USD, czyli o ponad 1000% większą niż pięć lat temu. Co ciekawe, zeszłoroczny rekord - 18,429,613 dolarów, został ustanowiony po zbiórce trwającej 101 dni, a w tym roku do pobicia go wystarczyło zaledwie 70 dni. Warto zaznaczyć, że praktycznie cała kwota została wygenerowana przez samych graczy, którzy zdecydowali się na zakup Przepustek Bitewnych.

Pula 20 milionów dolarów coraz bliżej.

Pula 20 milionów dolarów coraz bliżej

Dla uzmysłowienia sukcesu The International, Mistrzostwa Świata League of Legends w 2015 roku dysponowały pulą nagród w wysokości 2 milionów dolarów, a tegoroczne finały WCS StarCraft II wygenerowały kwotę tylko 500,000 USD. Na koniec warto dodać, że firma Valve Software z okazji pobicia zeszłorocznego rekordu puli nagród, zdecydowała się podarować każdemu, kto zakupił Przepustkę Bitewną, 3 skrzynki z przedmiotami do wykorzystania w grze DotA 2. [źródło: pcgamer.com, prizetrac.kr, leagueoflegends.com, battle.net]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze