Redzi warci już 2 miliardy dolarów

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 07 Wrzesień 2017
  • Komentuj 4

8,2 miliarda złotych, czyli nieco ponad 2 miliardy dolarów, warte jest dziś CD Projekt Red. Sukces tym większy, że firma w rok podwoiła swoją wartość.

CDP Red podzieliło się na swoim YouTubie filmem, w którym Piotr Nielubowicz, wiceprezes do spraw finansowych u Redów, mówi o wynikach finansowych, jakie osiągnęła jego spółka w pierwszym półroczu 2017 roku. A jest się czym pochwalić:

I tak - w pierwszej połowie tego roku Redzi wygenerowali przychód rzędu 255 milionów złotych, co przełożyło się na zysk wynoszący 119 milionów. Co ciekawe -  w analogicznym okresie w zeszłym roku... firma zarobiła nieco więcej. Przychód wyniósł 313 milionów, a zysk 135 milionów. Sporo jednak pieniędzy kosztuje obecnie rozwijanie Gwinta, o którym zresztą  Nielubowicz wspomina w kontekście e-sportu i 13 turniejów o łącznej puli nagród wynoszącej 850 tysięcy dolarów. 

W raporcie można przeczytać o GOG.com, który wygenerował większy przychód niż w zeszłym roku. Redzi piszą, że spora w tym zasługa Gwinta. Oprócz tego na platformie Redów znajdziecie już ponad 2100 różnych gier, których baza jest ciągle powiększana. 

Jeśli jesteście udziałowcami CD Projekt Red, to też nie mieliście powodów do narzekań. W pierwszym półroczu 2017 roku do udziałowców trafiło 101 milionów złotych dywidendy. A przed studiem dalsza perspektywa rozwoju, bo przecież wciąż czekamy na mitycznego już dziś Cyberpunka 77, którego premiera... no właśnie, kiedy?

[źródło: CDP Red YouTubecdprojekt.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze