PUBG dostało maga, paladyna, łowcę i barbarzyńcę

 • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
 • Opublikowano: 02 Kwiecień 2020
 • Komentuj 0

Zazwyczaj żarty Prima Aprilisowe w grach sieciowych są powtarzalne do bólu. A to gramy małymi lub dużymi wersjami naszych postaci. Ewentualnie posiadają ogromne głowy, bo tak też było. Ewentualnie na mapie pojawia się coś irracjonalnego. No generalnie mało kto wpada na kreatywne pomysły, chociaż przyznaję, że wyjątki się zdarzają – w tym roku do tej kategorii zdecydowanie trafia PUBG!

Fantasy Battle Royale to specjalny tryb w PUBG!

Co to Fantasy Battle Royale? Fantasy Battle Royale to opcjonalny tryb wydarzenia, w którym można wybrać jedną z klas fantasy i wyruszyć na pole bitwy w zupełnie inny sposób. Stworzenie prawdziwego trybu fantasy pochłonęłoby zbyt wiele zasobów, więc twórcy dokonali kilku… alternatywnych wyborów co do przedstawienia fantasy w Fantasy Battle Royale. Wykorzystując istniejącą mechanikę PUBG na zabawne i zwariowane sposoby, uzyskali dostarczający rozrywki tryb, który nie wymagał poświęcania ważnych zasobów produkcyjnych na żarcik trwający tydzień.

Tryb wydarzenia Fantasy Battle Royale będzie dostępny tylko przez pewien czas, od 1 kwietnia o 09:00 CEST do 8 kwietnia o 09:00 CEST. Żeby zagrać, należy kliknąć banner Fantasy Battle Royale w głównym lobby i przejść do specjalnego lobby Fantasy Battle Royale.

Podstawowe zasady:

 • Fantasy Battle Royale rozgrywa się na Smoczej Wyspie (Erangel).
 • Tylko TPP, 20 oddziałów 4-osobowych (maksymalnie 80 graczy na mecz).
 • Fantasy Battle Royale nie pozwala na oddziały 2-osobowe ani 3-osobowe, ale automatycznie znajduje odpowiednich towarzyszy gry.
 • Bratobójczy ogień jest wyłączony (chyba że mowa o zaczarowanym morgenszternie i bombie uzdrawiającej, ale to raczej ogień bratoleczniczy).
 • Fantasy Battle Royale nie daje PD w nagrodę, ale zdobywacie BP zależnie od łącznego czasu gry.
 • Mecze Fantasy Battle Royale nie liczą się do przepustki Survivor. Są jednak oddzielne misje tylko w Fantasy Battle Royale:
 • Za wykonywanie misji Fantasy Battle Royale otrzymuje się specjalne nagrody trybu Fantasy Battle Royale.

Kim zagramy:

 • Po dobraniu graczy pojawia się prośba o wybranie klasy przed odlotem na Smoczą Wyspę. Nie ma ograniczeń co do klas, więc twórzcie kreatywne drużyny (pamiętajcie tylko, że będziecie się musieli dzielić sprzętem, jeśli dwóch, trzech albo czerech graczy będzie należało do tej samej klasy)!
 • Barbarzyńca walczy wręcz, ma dużo PŻ i wykorzystuje swoją furię do zwiększania szybkości ruchu. Wymachując przed sobą swoim Ciachaczem, z każdym udanym atakiem na wroga zyskuje przyspieszenie ruchów. Wytwarza również mega napoje energetyczne, które z upływem czasu przywracają bardzo dużo PŻ.
 • Łowca to długodystansowy snajper wyposażony z zabójczą kuszę „Pogromca Smoków”, zdolną wystrzelić kilka bełtów w krótkim odstępie czasu. Dzięki dalekiemu zasięgowi i dużym zadawanym obrażeniom jest potężnym przeciwnikiem, choć ma niewiele PŻ. Łowcy poruszają się bezszelestnie, przez co są doskonałą klasą do skrytych ataków.
 • Czarodzieje zadają duże obrażenia, zsyłając na grupy przeciwników deszcz ognia. Czy to dwa strzały z rzędu z magicznej różdżki, potężne zaklęcie Kuli Ognia, czy deszcz meteorów z nieba – czarodzieje zawsze mają w zanadrzu coś ognistego i wybuchowego.
 • Paladyn jest główną klasą leczącą w Fantasy Battle Royale. Uzdrawia sojuszników morgenszternem i blokuje ataki tarczą ochronną, więc ochronę słabszych ma w małym palcu. Paladyński morgensztern ma dwie funkcje: trafionych sojuszników uzdrawia, a przeciwnikom zadaje obrażenia i ich spowalnia. Szarża tarczą odrzuca wrogów, którzy za bardzo zbliżą się do drużyny.

PUBG dało czadu!

Warto dodać, że Fantasy Battle Royale ma odrębny zestaw przedmiotów pojawiających się w świecie, złożony głównie z materiałów do tworzenia. Nie pojawiają się broń, broń miotana, przedmioty wspomagające ani wyposażenie, ale za to znajdziemy bandaże. Jeśli chodzi o pojazdy to dostępne są tylko szlachetny rumak (motocykl) i smoczy powóz (UAZ). Pojazdy są wolniejsze i mniej wytrzymałe niż w normalnym Battle Royale, żeby walki bardziej skupiały się na rywalizacji klas.

Zbieranie materiałów umożliwia ulepszanie broni i wyposażenia z którą startuje każda klasa postaci – tak, pojawił się prosty system craftingu, który nie został dodany bez powodu. PUBG Corp. podaje bowiem, że jest on testowany w Fantasy Battle Royale po to, aby sprawdzić możliwość dodania go do standardowej gry. To samo zresztą dotyczy tarczy Paladyna!

Co sądzicie o tym żarciu w PUBG? Moim zdaniem deweloperzy pokazali klasę i dali nam coś ciekawego, a przy okazji przydatnego – kto wie ile z tych elementów trafi w przyszłości do właściwej gry? Mam przy tym nadzieję, że nie zrobią z Fantasy Battle Royale czegoś odrębnego...

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze