PS Store schudnie o PS3, PSP i PS Vita

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 30 Marzec 2021
  • Komentuj 0

Nadchodzi ten smutny moment, gdy stare musi zrobić miejsce nowemu. Ja wiem, że kiedyś to było, a teraz to nie ma. Niemniej czas nie czeka, tylko pędzi do przodu, a ludzkość wraz z nim! Zwłaszcza, jeśli chodzi o technologię, która nie ma chwili, aby spojrzeć za siebie, bowiem cały czas trzeba coś ulepszać, optymalizować, zmieniać, czy wymyślać na nowo. Dotyczy to również rynku gier oraz sprzętu. Sayonara PS3, PSP, i PS Vita, miło było Was znać~~

Niektóre usługi zostają wycofane ze sklepu Playstation

2 lipca 2021 roku zamknięty zostanie PlayStation Store na konsolach PlayStation 3, a 27 sierpnia 2021 roku na urządzeniach PlayStation Vita. Dodatkowo tego dnia zostaną wycofane pozostałe funkcje zakupów w systemach PSP (PlayStation Portable). 

Funkcje, do których nadal będziecie mieli dostęp:

  • Nadal będzie można ponownie pobrać i zagrać we wcześniej zakupione gry.
  • Nadal będzie można uzyskać dostęp do wcześniej zakupionych materiałów wideo i multimediów.
  • Nadal będzie można realizować kupony na gry i PlayStation Plus.
  • Nadal będzie można ponownie pobierać i grać w gry uzyskane w ramach PlayStation Plus, o ile użytkownik będzie nadal subskrybować tę usługę.

Nie będzie można jednak kupować cyfrowych materiałów na PS3, PS Vita i PSP, w tym gier i materiałów wideo. Nie będzie już można dokonywać zakupów w grach za pośrednictwem gier na PS3, PS Vita i PSP. Jak uzyskać dostęp do posiadanych gier? Posiadane materiały można pobrać do urządzenia PS3, PS Vita lub PSP, korzystając z listy pobierania na odpowiednim urządzeniu.

Jeśli korzystacie tylko z urządzeń PS3, PS Vita lub PSP, nie macie konsoli PS4 lub PS5 i nie planujecie ich zakupu, możecie poprosić o zwrot środków pozostałych w portfelu PSN. Jeśli macie zamiar uzupełnić portfel przed zamknięciem sklepu, zaleca się doładowanie tylko minimalnej kwoty wymaganej do zakupu żądanych materiałów.

Szczerze? I tak PlayStation Store długo oferowało wsparcie dla starszych urządzeń. Niemniej chyba wszyscy spodziewali się, że ten dzień w końcu nadejdzie. Na szczęście Sony daje całkiem sporo czasu, aby się przygotować! Ktoś  z Was ma jeszcze i gra na PS3, PS Vita lub PSP?

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze