Anthem może uceglić Wasze PlayStation 4

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 05 Marzec 2019
  • Komentuj 2

Anthem miało naprawdę niewesołe początki. Pierwsze recenzje gry nie są zbyt optymistyczne, chociaż jak na mój gust, niektórzy czepiają się tej gry zupełnie niepotrzebnie, a raczej na siłę. W końcu to loot shooter po którym ciężko oczekiwać cudów. Dodatkowo ocena 6/10 czy 7/10 nie oznacza przecież, że gra jest gniotem, prawda? To zwyczajny średniak, który zdecydowanie ma prawo się podobać, chociaż wybitnym czy przełomowym tytułem nie jest.

Niemniej Anthem ma swoje bolączki i problemy na miarę legendarnego już Fallout 76. Okazuje się bowiem, że najnowsza gra BioWare potrafi wyczyniać cuda na PlayStation 4. Losowe wyłączanie się czy resetowanie to błahostka. Jak zgłaszają gracze, tytuł ten może doprowadzić do uszkodzeń systemu PS4, a nawet uceglenia konsoli.

Uceglić - uszkodzić; zepsuć; zablokować (określenie stosowane najczęściej w odniesieniu do sprzętu elektronicznego, który odmówił posłuszeństwa i stał się całkiem bezużyteczny np. na skutek nieodpowiednio przeprowadzonej aktualizacji oprogramowania).

Sony jest podobno świadome problemu i oferuje zwrot poniesionych kosztów kupna Anthem bez zbędnych pytań. Jeśli zatem napotkaliście na jakieś techniczne problemy z Anthem na swoim PlayStation 4 to może warto skorzystać z tej oferty. Jest jednak pewno ALE i to całkiem spore.

Otóż okazuje się, że nie wszyscy mogą dokonać zwrotu - Sony równocześnie prowadzi politykę ”only one refund”. Jeśli zatem z jakiegoś powodu dokonaliście w przeszłości zwrotu którejś gry ze swojego konta PlayStation to być może Anthem nie uda Wam się oddać.

Dodałem ”być może”, bowiem sporo osób zwraca uwagę, że nie jest to reguła. Czasami wystarczy skontaktować się z obsługą Sony telefonicznie, zamiast korzystać z czatu online. Biorąc pod uwagę, jakie były kłopoty ze zwrotem No Man’s Sky na PlayStation, wygląda na to, że i tym razem szykuje się ”karuzela śmiechu”.

Ja zaś trzymam kciuki za tych, którzy chcą zwrócić Anthem. Do samej gry nic nie mam i pewnie sam się na nią skuszę za pół roku, ale jeśli ma Wam uszkodzić konsolę, to lepiej ją oddać. Ewentualnie poczekać, aż problem zostanie naprawiony.

[Źródło: Reddit, Digital Trends, The Verge, Kotaku]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze