Priest Simulator od dziś na PC

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 06 Październik 2022
  • Komentuj 0

Już 6 października br. na PC we wczesnym dostępie zadebiutuje Priest Simulator, mockumentalna gra akcji z elementami sandboksowej strzelanki i renowatora. Ten osadzony w groteskowo-absurdalnym klimacie tytuł pozwala wcielić się w nietypowego księdza-wampira, który musi zadbać o wiernych i stawić czoła „szatanistom”. W późniejszym czasie Priest Simulator prawdopodobnie trafi też na konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S.

Gra grzechu warta?

Grę stworzyło żywieckie studio Asmodev, które ma już na swoim koncie trzy mniejsze tytuły – Infernal Radiation, Ultimate Summer i Priest Simulator: Heavy Duty. Wydawcą jest Ultimate Games S.A. Priest Simulator to nastawiona na jednoosobową rozgrywkę gra z widokiem z perspektywy pierwszej osoby, łącząca w sobie bardzo różne gatunki (m.in. FPS, hack’n’slash, mockument, symulator, renowator i sandbox). W tej nietypowej produkcji gracz wciela się w Orloka, czyli chytrego wampira, który przez przypadek zostaje księdzem we wsi San de Ville.

Rozgrywka w Priest Simulator jest mocno zróżnicowana i obejmuje m.in. walkę z „szatanistami”, dbanie o wiernych, a także eksplorację wsi i okolic. W grze nie brakuje też np. odprawiania egzorcyzmów, udzielania sakramentów czy renowacji kościoła. Twórcy przygotowali również ścieżkę dźwiękową z dubbingiem (w wersji polskiej lub angielskiej).

W dniu premiery we wczesnym dostępie (Steam Early Access) gra zaoferuje 17 unikalnych misji głównego wątku. W trakcie kolejnych 4-8 miesięcy tytuł ma być znacznie rozbudowany. Studio Asmodev zapowiada nie tylko nowe misje i mechaniki, ale też liczne ulepszenia i dodatkowe wersje językowe.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze