Polski lore to nie tylko Wiedźmin

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 14 Lipiec 2017
  • Komentuj 1

To dzięki Wiedźminowi ludzie na Zachodzie mieli okazję poznać nieco słowiańskiej kultury. Przed nimi niedługo pojawi się kolejna szansa - powstaje planszówka Stworze, w której gracz wciela się w starodawne istoty.

Postęp nie czeka na nikogo, nawet na stare mityczne stworzenia zamieszkujące słowiańskie ziemie. Jednak z czasem ludzie zaczęli zapominać o dawnych wierzeniach i rytuałach. Czas im przypomnieć o ich przeszłości!

''Przygodowa gra planszowa STWORZE, przeniesie Was w świat słowiańskiej mitologii, pełnej niezwykłych magicznych postaci, żyjących w świecie ludzi i będących częścią ich codzienności. Potrafią one okazać łaskę, ale lekceważone, karzą ludzi swoim gniewem'' możecie przeczytać na stronie zbiórki na wspieram.to.

Tak będzie wyglądała Kraina

Głównymi bohaterami planszówki tworzonej przez Underworld Kingdom nie są ludzie, a żyjące wokół nich istoty rodem ze słowiańskich legend. Zagramy między innymi Bezkostem, Marą, Lichem, Leszym czy Rusałką. Łącznie twórcy przygotowali osiem tytułowych Stworzy. Zadaniem gracza jest zdominowanie innych Stworzy i stanie się jedynym opiekunem Krainy. Zrobimy to pomagając/przeszkadzając lokalnej społeczności, którą dodatkowo możemy napuścić na leża konkurencji. 

Pomysł chwycił na tyle, że gra już teraz została wsparta kwotą potrzebną do jej wydania, ale twórcy planują jeszcze Stworze rozbudować, o ile oczywiście znajdą się na to dodatkowe fundusze. A to w dużej mierze zależy od Was.

Próby prototypu

Po genialnym Wiedźminie czas, żeby jakaś gra bez prądu czerpiąca całymi garściami ze słowiańskiej mitologii podbiła Zachód? Stworze wydaje się mieć na to bardzo duże szanse!

Poniżej podrzucam jeszcze wybrany grafiki jakie możecie znaleźć na stronie Wspieram.to, przy okazji zachęcając do wspomagania twórców. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to w Stworze zagramy na przełomie listopada i grudnia tego roku.

[źródło: wspieram.to]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze