Potworne Zoo

  • Autor: Joanna Pamięta-Borkowska
  • Opublikowano: 04 Lipiec 2017
  • Komentuj 1

Zwłaszcza jeśli niedzielnym popołudniem zabierzesz dziecko do nowo otwartego ogrodu zoologicznego, a na miejscu okaże się, że zamiast pociesznych hipototamków i rzucających kupą małpek w klatkach siedzą... potwory! 

Jak miło ;-)

Nie streszczam tu mojego ostatniego weekendu z rodziną. Chcę zwrócić Waszą uwagę na oryginalny zamysł kanadyjskiego studia Cranktrain, które zapowiedziało wczoraj grę w klimacie ''Theme Park'' pod tytułem The Eldritch Zookeeper.

Bohater gry jest dyrektorem londyńskiego zoo, który zostaje zwolniony z powodu swoich piromańskich skłonności. Jedyną osobą, która oferuje mu pracę, jest pewien podstępny szkieletor. Na mocy umowy z nim (lepszym słowem byłoby: paktu) nasz bohater musi poprowadzić zoo dla potworów. Codziennie z pobliskiego portalu wypada nowy koszmarek, a zadaniem gracza jest zbudowanie dla niego odpowiedniego wybiegu, zapewnienie jedzenia, rozrywek... w przy okazji, zarobienie na tym całym interesie z piekła rodem. 

Coś tu chyba poszło nie tak...

Jednocześnie więc musimy zadbać o potrzeby i zwiedzających, i potworów, ponieważ delikatna granica w postaci siatki/szyby między kruchymi ludzkimi ciałami a żądnymi krwi bestiami może szybko zostać przekroczona. Oczywiście, powiecie, że w grach typu Zoo Tycoon zwierzęta czasami uciekają i nie jest to żadna nowość... ale skutki exodusu nigdy nie były tak tragiczne, jak w The Eldritch Zookeeper.

Zanim ktoś zacznie narzekać na prościutką grafikę, spieszę donieść, że Cranktrain to jedna osoba - Matt Luard. Jest on projektantem gier, koderem, grafikiem i animatorem. Muzykę dla gry stworzył Peter Nickalls.The Eldritch Zookeeper jest drugą grą solową Matta (pierwszą była The Cat Machine). 

Gra pojawi się jeszcze w tym roku na PC, planowane jest też wydanie jej na inne platformy.

Zapraszam do obejrzenia trailera:

[Źródło: gameguru.ru, gambitmag.com, crantrain.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze